Home STARE KATEGORIJE Sport - RK Rudan Labin Objavljene nominacije za Izbor sportaša Grada Labina, nekoliko dobitnika zna se već...

Objavljene nominacije za Izbor sportaša Grada Labina, nekoliko dobitnika zna se već danas

Sportska zajednica Grada Labina već tradicionalno bira najbolje sportaše svog grada. Danas je tajnik iste Siniša Verbanac obznanio nominacije pa se neki već dobitnici znaju. Osim nagrada u sedam kategorija, dodijeliti će se i Posebna priznanja, te Nagrada za životno djelo. Svečano proglašenje održati će se u ponedjeljak, 25. veljače u 19 sati u SC “Franko Mileta”. Obzirom na povijesni uspjeh rukometaša Rudan Labina, očekuje se da Fran Mileta i ilija Lovrinović već sad mogu spremati prostor na policama za nagradu, a vjerojatno je da to neće biti jedina nagrada rukometnom klubu za povijesnu, 2018. godinu.

NAJBOLJI SPORTAŠ:

1. Marino Faraguna – senior KBK „Budokai“ Labin

– reprezentativac Hrvatske u kickboxingu i osvajač brončane medalje na EP

– dvostruki seniorski prvak Hrvatske u kickboxingu (poinfighting i lightcontact)

2. Fran Mileta – senior RK „Rudan Labin“ Labin

– Najbolji igrač i strijelac kluba u ovoj i prošloj sezoni, 1. mjesto 1. HRL jug, osvojen Kup županije

– 4. mjesto na EP sa kadetskom reprezentacijom Hrvatske, odnedavno član i juniorske reprezentacije


NAJBOLJA SPORTAŠICA:

1. Nives Jelovica – seniorka BK „Labin“

– reprezentativka Hrvatske i osvajačica brončane medalje sa Svjetskog prvenstva u boćanju za žene disciplina parovi i zlatne medalje na Mediteranskim igrama, disciplina pojedinačno klasično

– trostruka prvakinja Hrvatske u boćanju u disciplinama pojedinačno klasično, krug, i parovi, a srebrna u disciplini precizno izbijanje

– Kategorizirani sportaš Hrvatske I. kategorije

2. Ivana Knapić – juniorka i mlađa seniorka AK „Albona“

– reprezentativka Hrvatske i osvajačica 6. mjesta na Prvenstvu Balkana za juniorke

– Kategorizirani sportaš Hrvatske IV. kategorije

3. Natali Zahtila – seniorka ŽRK „Rudar“

– najbolja igračica i strijelac seniorske ekipe ŽRK „Rudar“, 2. mjesto u sezoni 2017./2018. u 2. HRL zapad


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA

1. Boćarski klub „Labin“ Labin – seniorke

– 3. mjesto u Prvenstvu Hrvatske za sezonu 2017/2018.

– 1. mjesto na PH u parovima u konkurenciji 15 parova

– par Jelovica/Grubiša u dresu reprezentacije Hrvatske osvojile brončanu medalju na SP

2. Ženski rukometni klub „Rudar“ Labin – seniorke

– 2. mjesto u 2. HRL zapad

3. Rukometni klub „Rudan Labin“ Labin – seniori

– 1. mjesto u 1. HRL jug, plasman u Premijer ligu Hrvatske i četvrtfinale Kupa Hrvatske, te osvojen Kup županije

4. Košarkaški klub „Rudar“ Labin – seniori

– 1. mjesto u 2. HKL zapad i izborene kvalifikacije za 1. ligu gdje je osvojeno 4. mjesto


MUŠKA SPORTSKA NADA

1. Niko Franković, 2004. – mlađi kadet RK „Rudan Labin“

– velika nada labinskog muškog rukometa, uvršten u selekciju IŽ, najbolji igrač selekcije mlađih kadeta

2. Lukas Jakovljević, 2006. – dječak i mlađi kadet JK „Ippon“

– 2. mjesto na PH u judu za dječake U14

– dva 1. mjesta na županijskom prvenstvu u judu za dječake

3. Karlo Kos, 2003. – kadet NK „Rudar“

– najbolji igrač kadetske momčadi NK „Rudar“

4. Alan Tursunović, 2005. – kadet KBK „Budokai Labin“

– četverostruki prvak Hrvatske u kickboxingu. Stariji kadeti u disciplinama pointfighting, lightcontact i kicklight,

te za mlađe kadete – poinfighting

– prvak županije u mlađim i starijim kadetima u disciplini pointfighting

5. Ivan Načinović, 2006. – kadet BK „Labin“

– 4. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini precizno izbijanje

– 8. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini brzinsko izbijanje

– dvostruki prvak županije u boćanju za kadete u disciplinama brzinsko izbijanje i krug


ŽENSKA SPORTSKA NADA

1. Gaia Bruna Užičanin, 2007. – mlađa kadetkinja AK „Albona“

– 3. mjesto na PH za u višeboju (petoboj) za limačice

– 2. mjesto na Županijskom prvenstvu za limačice u disciplini 60 m

2. Alka Mileta, 2005. – mlađa kadetkinja ŽRK „Rudar“

– velika nada labinskog rukometa, prvi strijelac u ekipi ml. kadetkinja

– nastupa za reprezentaciju Istre.

3. Nina Negovanović, 2002. – juniorka KBK „Budokai“

– 2. mjesto na PH u pointfightingu za juniorke


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA U MLAĐIM UZRASTIMA

1. Pioniri NK „Rudar“ Labin – druga ekipa

– 1. mjesto u JPLI (županija) na polusezoni 2018/2019

2. Mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“

– prvakinje Istarske županije za sezonu 2017/2018

3. Dječaci JK „Ippon“

– drugo mjesto ekipno u županijskoj ligi u judu do 14 godina

4. Dječaci RK „Rudan Labin“

– 3. mjesto u Županijskoj ligi za dječake u sezoni 2017/2018

– 9. mjesto u 1. HRLD zapad u sezoni 2017/2018


NAJUSPJEŠNIJI TRENER

1. Josip Faraguna – Kickboxing klub „Budokai Labin“

2. Diego Datos – Ženski rukometni klub „Rudar“

3. Vedran Pizentić – Judo klub „Ippon“

4. Romano Grižančić – Boćarski klub „Labin“ i ženska reprezentacija Hrvatske u boćanju

5. Ilija Lovrinović – Rukometni klub „Rudan Labin“