Home STARE KATEGORIJE Sport - RK Rudan Labin Teško se sjetiti posljednjeg poraza Rudan Labina, ali Porečani su danas bili...

Teško se sjetiti posljednjeg poraza Rudan Labina, ali Porečani su danas bili bolji

Super zanimljiv bio je večerašnji istarski derbi 15. kola Premijer HMRL. Započelo je šokantnom objavom zapisnika u kojem je Rudan Labin predstavio najnovije pojačanje, bivšeg igrača francuskog Chamberya, Davida Miličevića. Ipak, bivši suigrači tog 26-godišnjeg lijevog vanjskog, Porečani odigrali su strašno dobru utakmicu i zasluženo slavili u Labinu te tako nanijeli poraz tamošnjem rukometnom ponosu koji već više od tri godine nije izgubio na svom parketu.

Kad je Perić u 26. pogodio za 8:13, bilo je jasno da su igrači Poreča večeras raspoloženiji, ali u Labinu se tako lako bodovi ne uzimaju pa su u 38. minuti s dva gola Ratkajeca domaći uspjeli uhvatiti ritam da bi u 45. stigli na dva gola zaostatka, a u 55. golom Lovrinovića na 21:22. No, gosti su uspjeli u dramatičnoj završnici osvojiti dva boda koja im i ne donose previše osim mira u završnici regularnog dijela sezone.

U domaćim redovima najbolji je bio Fran Mileta s osam pogodaka iz isto toliko udaraca, dok je Bruno Ćopić obranio deset lopti (30%). Novo pojačanje Miličević zabio je gol na debiju, ali nakon toga je i upisao dva promašaja te dvije tehničke pogreške. Gostima je pobjedu donijela širina u napadačkim rješenjima, a strijelce je prema efikasnosti predvodio Tim Thoss s pet golova iz šest udaraca, a isti broj golova zabio je i Ivan Filipović, ali iz dva šuta više. Ključne pogotke na kraju zabili su Vedran Mataija i Marin Sakić kad su goste s 25:25 doveli do slavlja.

LABIN – SC Franko Mileta – PREMIJER HMRL – 15. KOLO

RUDAN LABIN – POREČ 25:27 (9:14)

RUDAN LABIN: Vlačić, Derossi, Dukić, Mileta 8 (4), Gajica, Lovrinović 2, Šehić, Juričić, Ratkajec 5, Miličević 1, Bučaj 1, Kostić, Ćopić, Griparić, Marić 8, Puljić

POREČ: Popović, Muranović, Sakić 4 (1), Mataija 4, Medved, Thoss 5, Štifanić, Pribetić 4, Perić 3 (1), Ševo, Petrov, Žagar, Filipović 5, Mišić, Rađaković 2, Karić

Isključenja: Rudan Labin 8 minuta (Vlačić 2, Lovrinović 2, Kostić 2, Puljić 2) Poreč 8 minuta (Pribetić 4, Sakić 2, Filipović 2)