Home STARE KATEGORIJE Sport - RK Rudan Labin Gorica nanijela najneugodniji poraz u sezoni, slijedi borba za ostanak

Gorica nanijela najneugodniji poraz u sezoni, slijedi borba za ostanak

Iako su u prvih 20 minuta održali “lekciju” iz rukometa gostima iz Turopolja, rukometaši Rudan Labina večeras su ponovno napustili parket svoje dvorane poraženi te već sada možemo govoriti o svojevrsnoj krizi.

U 11. minuti Marin Dukić, najljepša priča današnjeg susreta, zabija za 9:4 i tad se činilo da će Gorica “stradati” u Labinu. Međutim, obrana Labinjana nije funkcionirala, a vratar Ćopić nije imao svoj dan.

Do predaha Turopoljci su uspjeli doći do egala – 15:15, ali je Miličević u posljednjim sekundama pogodio za vodstvo Rudan Labina na odmoru. U drugom dijelu na gol je stao Korado Juričić koji je susret završio sa sedam obrana (35%).

Nažalost, ostatak labinske momčadi, s izuzetkom večeras sjajnog Marina Dukića (šut 5/6), nije bio na razini potrebnoj da se pobijedi očigledno “probuđena” Gorica.

Razloge za ovaj poraz treba tražiti u periodu od 48. do 59. minute. Naime, Labinjani u tih 11 minuta nisu uspjeli zabiti gol, a Puljić i Miličević napravili su po dvije tehničke pogreške. Goricu je do pobjede predvodio Davor Ćavar s 11 golova.

No, nad prolivenim mlijekom nema plakanja, Rudan Labin sada putuje na gostovanje u Sesvete gdje su pokazali već u Kupu da mogu parirati domaćinu. Osvajanje bodova značilo bi puno Lovrinovićevoj momčadi jer će Sesvećani gotovo sigurno u borbu za ostanak, obzirom na današnju pobjedu Spačve u Poreču.

LABIN – SC Franko Mileta – PREMIJER HMRL – 17. KOLO
SUCI: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

RUDAN LABIN – GORICA 27:28 (16:15)

RUDAN LABIN: Vlačić, Derossi, Dukić 5, Mileta 4 (2), Gajica, Lovrinović 1, Šehić, Juričić, Vozila 1, Ratkajec 2, Kostić, Ćopić, Griparić 2, Miličević 4, Marić 5 (1), Puljić 3
Trener: Ilija Lovrinović
Sedmerci: 3/4, Isključenja: 10 minuta (Dukić 2, Gajica 2, Kostić 2, Griparić 2, Puljić 2)

GORICA: Vekić, Ceković 1, Borić, Marjanović, Laljek 6 (1), Goričanec, Negran 2, Klarica 3, Šalić, Ćavar 11 (3), Ljubić 1, Žarković 3, Vučičević, Barišić, Vrdoljak 1, Totić
Trener: Hrvoje Pekera
Sedmerci: 4/6, Isključenja: 8 minuta (Barišić 2, Klarica 2, Borić 2, Ceković 2)