Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Inter gurnuo Istru 1961 prema dodatnim kvalifikacijama

Inter gurnuo Istru 1961 prema dodatnim kvalifikacijama

Ako kojim slučajem Istra 1961 izbjegne dodatne kvalifikacije, sjetit ćemo se današnjeg dana jer trenutno to djeluje gotovo pa nemoguće. Slaven Belupo ima pet bodova više i utakmicu manje, a zaprešićki Inter pobjegao je na sedam bodova “viška”. Istra 1961 ponovno nije odigrala lošu utakmicu, ali to ne vrijedi apsolutno ništa kad su se protivnici osladili bodovima.

U samoj najavi utakmice gostujući se trener držao najave momčadi koja će istrčati na zaprešićkom terenu, ali ne i najavljenog sustava igre, pa je tako svoje mjesto u vrhu napada zauzeo Laukžemis umjesto Perić-Komšića, Ndi je prebačen na poziciju polušpice, N’Kololo završio na krilu, a Obeng na klupi.

Sve ostalo iz domaće katastrofe protiv Gorice ostalo je nedirnuto, što pomalo čudi obzirom na potpunu pomutnju zadnje linije tijekom tog susreta. S druge strane zaprešićki strateg koji je danas vodio 200. prvoligašku HNL utakmicu, u odnosu na debakl kod Rudeša prošlo kolo promijenio je desnoga braniča, na klupu preselio udarni iskusni dvojac Rak-Kaluđerović, a umjesto njih dvojice vratio Postojnskog i u sam vrh napada 20-godišnjeg Ivana Mamuta.

Već je prvi napad domaćina u drugoj minuti uzbunio duhove kada je Pavić neoprezno startao u šesnaestercu na Serderovu, no djelitelj pravde, opravdano je ostao nijem. Mogli su Puljani, u prvih desetak minuta obezglavljenu obranu Intera kazniti preko Pavića jednom i Laukžemisa drugi put, no Pavićev je udarac izvana bio premlak za vratara Matkovića dok je Laukžemis sa pet metara bio neprecizan.

Jedanaesta minuta donijela je višak igrača na desnoj strani Interovog napada, odličnu povratnu loptu Boseca za Čulinu, no potonji s vrha peterca po sredini gola pogađa dobro postavljenog Čondrića. Na novo se uzbuđenje čekalo više od desetak minuta, a tada Pavić krade loptu Serderovu, centrira u srce 16-erca a tamo N’Kololo sa sedam metara glavom, usamljen, šalje loptu neprecizno pored gola.

Bio je to samo uvod u vodstvo Istre 1961 koje je stiglo kada je Einar Galilea ukrao loptu Postojnskom na centru, sjurio se prema golu Intera, pravodobno uposlio Ndia, a ovaj poentira pored istrčalog Matkovića. Savio i Pavić u 42. nisu prvi puta u problemima protiv Boseca i Serderova, no Bosec se ovaj put odlučuje na povratnu loptu Rusu, umjesto centaršuta, a ovaj eurogolom efektno poravnava na 1:1.

U drugom poluvremenu Istra 1961 je dvaput opasno zaprijetila do 70. minute, ali je vratar Matković bio siguran nakon udaraca Ndija i Fuentesa, da bi u 80. minuti Ivan Mamut zabio za 2:1 te tako uputio Istru 1961 prema kvalifikacijama. Do kraja susreta još dvije negativne vijesti za pulskog prvoligaša. Gol za 3:1 najboljeg igrača utakmice Serderova možda i nije toliko naštetio Istri 1961 koliko bi moglo odsustvo Dani Ndija koji je u 89. minuti zaradio drugi žuti karton.

ZAPREŠIĆ – Gradski stadion – Gledatelja: 360
PRVA HNL – 25. KOLO – SUDAC: Damir Batinić (Osijek) – POMOĆNI SUCI: Goran Pataki (Đakovo) i Miro Grgić (Osijek)

INTER – ISTRA 1961 3:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Dani Ndi 30′, 1:1 Serderov 41′, 2:1 Mamut 80′, 3:1 Serderov 90’+4′

Žuti kartoni: Brezovec, Muhar (Inter) Laukžemis (Istra 1961)

Crveni karton: Dani Ndi 89′ (Istra 1961, dva žuta kartona)

INTER: Matković, Muhar, Čeliković J., Postonjski, Mamut (88. Mišković), Čeliković I., Čulina, Brezovec, Šimunec, Bosec, Serderov Trener: Samir Toplak

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Galilea, Laukžemis (54. Fuentes), Dani Ndi, Nkololo (76. Regan), Grujević, Lončar, Pavić, Rimane (46. Julio Rodriguez), Bruno Savio Trener: Igor Cvitanović