Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Rijeka odnijela tri boda u susjednom derbiju

Rijeka odnijela tri boda u susjednom derbiju

Nogometaši Rijeke večeras su na svom terenu u susjedskom derbiju savladali Istru 1961 sa 2:0. Gledatelji na Rujevici nisu svjedočili atraktivnoj utakmici, a opći je dojam kako su domaći igrali tek koliko im je bilo potrebno da rutinski odnesu pobjedu i upišu nova tri boda.

Prvi su na utakmici zaprijetili Puljani. U trećoj minuti Grujević odličnom dijagonalom pronalazi Lončara, no crnogorski internacionalac traljavim udarcem šalje priliku u nepovrat. Slijedi razdoblje bezopasne igre sa obje stane, da bi točno nakon pola sata igre konačno svjedočili pravom uzbuđenju. Acosty je odlično primirio jednu dugu loptu u šesnaesterac Puljana, povratnom loptom poslužio Puljića koji odlično puca s ruba šesnaesterca, no još bolje brani Čondrić uz pomoć stative. Kako se bližio odmor domaći su sve više stiskali obruč pred golom Istre 1961. To je urodilo plodom u 43. minuti kada Murić ubacuje iz kuta, a Gorgon glavom pogađa za 1:0. Samo dvije minute kasnije mogli su žuto-zeleni ekspresno izjednačiti. Obeng je sam izbio pred Slugu koji mu ulazi u udarac i spašava riječka vrata.

U nastavku prvu priliku bilježimo u 55. minuti. Kvržić dodaje da Murića koji s ruba šesnaesterca, lijevo iz kosa tuče malo pred Čondrića. Veći dio drugog dijela protekao je u jalovoj inicijativi domaćih bez značajnijih prilika. Izdvajamo tek dva pokušaja glavom za domaće, koja nisu iskoristili Župarić i Halilović. S druge strane najveća prilika da Istra 1961 na poluotok vrati bod bila je u 80. minuti. Perić-Komšić je kratko dodao do Ndia čiji udarac s 18 metara krajnjim naporom brani Sluga. I kad su gledatelji polako počeli napuštati Rujevicu nakon prekrasne akcije domaćih i povratne lopte Bušnje, prvo ime susreta Robert Murić s desetak metara zabija za 2:0 i ovjerava pobjedu Rijeke.

RIJEKA – Stadion Rujevica – GLEDATELJA: 4275 – SUCI: Duje Strukan (Split) – Hrvoje Radić (Split) i Alen Jakšić (Solin) – DELEGAT: Jure Zečević (Knin) – KONTROLOR: Slavko Čulina (Zagreb) – 4. SUDAC: Marko Cestarić (Sisak) – PRVA HNL – 23. KOLO

RIJEKA – ISTRA 1961 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gorgon 43′; 2.0 Murić 93′

Žuti kartoni: Kvržić (Rijeka) Maicon, Oavić, Regan (Istra 1961)

RIJEKA: Sluga, Mamić, Punčec (od 12. Velkovski), Kvržić, Župarić, Acosty, (od 74. Bušnja) Murić, Gorgon (od 51. Halilović), Puljić, Pavičić, Lončar
Trener: Igor Bišćan

ISTRA 1961: Čondrić, Maicon, Bosančić, Sane (od 82. Laukzemis), Perić-Komšić, Grujević, Lončar (od 70. Galilea), Pavić, Rimane, Obeng, Madger Gomes (od 46. Ndi)
Trener: Krunoslav Rendulić