Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali STK Brovinje ne prestaje oduševljavati – iz Poreča donijeli osam medalja!

STK Brovinje ne prestaje oduševljavati – iz Poreča donijeli osam medalja!

U nedjelju, 17. 3. 2019. u dvorani Žatika u Poreču održano je Pojedinačno prvenstvo Istre u stolnom tenisu. Mladi stolnotenisači Brovinja odradili su još jedno uspješno natjecanje s osvojenih četiri zlata, dva srebra i dvije bronce.

Bernaz Sara je osvojila prvo mjesto u kategoriji klinceza bez izgubljenog seta. U finalu je bila bolja od Čumpek (Maestral). U kategoriji najmlađih kadetkinja ponovila je isti uspjeh, a jedini izgubljeni set je bio protiv klupske suigračice Tubaković u polufinalu. U finalu je pobijedila Brajković (Vrsar) 3 : 0.

Tubaković Ivana je bila druga u grupi s dvije pobjede i jednim porazom. Onda je došao već spomenuti poraz od Bernaz u polufinalu tako da se morala zadovoljiti s trećim mjestom. U kategoriji najmlađih kadeta Griparić Josip i Bernaz Leo su do finala prošli bez izgubljenog seta, a u klupskom finalu je Griparić bio bolji 3 : 1. Drndić Emanuel je u grupi doživio dva poraza pa se nije plasirao u završnicu.

Priliku za revanš Bernaz je iskoristio u kategoriji mlađih kadeta. I on i Griparić su do polufinala pobijedili sve svoje protivnike, a u polufinalu je ovaj put Bernaz bio bolji 3 : 0. Uspješan niz nastavio je i u finalu pobijedivši Lukeza (Vrsar) 3 : 0.

U kategoriji juniorki Stipić je bila druga s jednom pobjedom protiv Cvejić (Pazin) i jednim porazom od Lukez (Vrsar). U seniorskoj konkurenciji Basiaco Leo je s dva poraza i jednom pobjedom ostao trećeplasirani u grupi.