Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Ponovno puna mreža pulskog prvoligaša, Istra 1961 upisala 21. poraz u sezoni

Ponovno puna mreža pulskog prvoligaša, Istra 1961 upisala 21. poraz u sezoni

Dali bi se okladiti kako je Igoru Cvitanoviću tijekom današnjeg susreta Gorice i Istre 1961 barem u jednom trenutku prošlo kroz glavu – „ma možda bolje da se ni ne vraćam u Pulu, već da odmah iz Velike Gorice krećem put Zagreba“. Iako prejudiciramo, ako i je tako, nitko mu ne može zamjeriti. Njegova momčad je jednostavno u pogrešnoj ligi, a to je i danas pokazala.

Simpatizeri Istre 1961 zasigurno su bili vrlo zainteresirani ususret današnjem srazu njihovih pulena kod Gorice, a ponajviše, kako će i na koji način, te hoće li nogometaši Igora Cvitanovića isprati gorak okus sedam riječkih pilula, iz proteklog HNL kola.

Prvo uzbuđenje nije trebalo dugo čekati. Sedma minuta donijela je zicer Dvornekovića koji je lažnim pokretom tijela izbacio iz težišta dvojicu pulskih stopera (od trojice sa koliko su utakmicu gosti započeli), no Čondrić je situaciju “oči u oči” riješio u svoju korist. Uzvratili su Puljani, točnije Mierez sedam minuta kasnije, nako filigranski precizne i točne akcije gostujuće momčadi te još točnijeg centaršuta Franića.

Dvadeset treća minuta donijela je zasluženo isključenje Pavića, kojega je isprovocirao Čondrić, bespotrebnim izletom na 30 metara, ostavivši gol nebranjenim pa Paviću nije preostalo drugo nego srušiti Zwolinskog prije negoli poentira. Samo isključenje nagnalo je trenera Cvitanovića da se iz sustava 5-4-1, prebaci u 4-4-1 sa Bosančićem na mjestu isključenog Pavića, što i nije poremetilo pretjerano ravnotežu unutar momčadi. Dapače, dovelo je do toga da se stoperski trojac prestao međusobno sudarati u pokušajima da zaustave Zwolinskog.

Iskupio se Čondrić u 29. minuti, kada bravurozno skida fantastičan pokušaj Lovrića sa desetak metara. Dao je podstrek tom obranom i momčadi, ali i Reganu Obengu koji samo minutu kasnije majstorski sa 17 metara iskosa pogađa daljnji kut gola Kristijana Kahline za više nego zasluženih gostujućih 0:1 sa kojima se otišlo i na poluvrijeme.

Drugo je poluvrijeme donijelo poneke stihijske pokušaje razvikane Gorice, koja apsolutno ničime nije pokazala da zaslužuje ovako visoko mjesto na prvenstvenoj ljestvici, dok se Istra organizirano branila, dok je mogla.

A mogla je do 60. minute kada je Ndiaye iz blizine i iz gužve poentirao za izjednačenje. Bio je to početak kraja, jer je nakon samo nekoliko minuta, ponovno iz gužve, Gorica stigla u prednost pogotkom Dvornekovića. Kraj “priče” iz brze kontre donio je Zwolinski nakon asistencije Lovrića te Musa u 79. udarcem sa 30 metara eurogolom za konačnih 4:1.

VELIKA GORICA – Gradski stadion – Gledatelja: 954 PRVA HNL – 33. KOLO – SUDAC: Damir Batinić (Osijek) POMOĆNI SUCI: Tomislav Petrović (Valpovo) i Goran Loparac (Sladojevci) – DELEGAT: Tomislav Gjajić (Kutjevo)

GORICA – ISTRA 1961 4:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Obeng 31′, 1:1 Ndiaye 59′, 2:1 Dvorneković 71′, 3:1 Zwolinski 80′, 4:1 Musa 83′

Žuti kartoni: Musa, Ndiaye, Čabraja (Gorica) Rodriguez, Galilea, Mierez, Bosančić (Istra 1961)
Crveni kartoni: Pavić 23′ (Istra 1961, prekršaj u izglednoj prilici za postizanje pogotka)

GORICA: Kahlina, Jovičić, Oboabona, Maslowski (34. Ndiaye), Zwolinski, Dvorneković, Čabraja, Miya, Mtchedlishvili (46. Musa), Marina, Lovrić

Trener: Sergej Jakirović

ISTRA 1961: Čondrić, Rodriguez, Bosančić (78. Perić-Komšić), Dani Iglesias (62. Ndi, 69. Čuljak), Mierez, Franić, Lončar, Pavić, Rimane, Obeng

Trener: Igor Cvitanović