Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Hrvatska Mirko Antonio Čolak ponovno povukao Rijeku do pobjede, Prskalo spašavao kad je...

Mirko Antonio Čolak ponovno povukao Rijeku do pobjede, Prskalo spašavao kad je trebalo

Rijeka je i u trećem kolu upisala pobjedu, ovog puta nad koprivničkim Slaven Belupom koji nije iskoristio period od dvadesetak minuta na početku drugog dijela da možda zakomplicira susret na Rujevici.

Ponovno je Rijeku predvodio sjajnu Mirko Antonio Čolak. On je u 24. minuti iskoristio odličnu asistenciju Zorana Kvržića i ‘potkopao’ Ivana Filipovića za riječkih 1:0. Pet minuta kasnije, ponovno na dodavanje Kvržića, Čolak se maestralno oslobađa svog čuvara petom i namješta “kao na pladnju” loptu za strijelca Stjepana Lončara.

Krajem prvog dijela na scenu je stupio Andrej Prskalo. Najprije je u 39. odlično postavljen obranio udarac Glavčića da bi dvije minute kasnije bio na razini zadatka nakon lukavog udarca Parackog. Odbijenu loptu je Ejupi poslao preko gola. Ivan Krstanović ušao je u drugom dijelu i u prvom dodiru s loptom pogodio za 2:1. Od toga trenutka Rijeka ne izgleda dobro, a Slaven Belupo povezuje konce svoje igre.

Nažalost po njih, u 68. minuti Bišćan uvodi Acostya, a potonji nered u ionako slabu obranu Koprivničana. Baš je Acosty pet minuta kasnije poslao loptu u šesnaesterac gdje je Čolak inteligentno “spušta” za Ivana Tomečaka koji zabija za 3:1.

RIJEKA – Stadion Rujevica – Gledatelja: 4289 – PRVA HNL – 3. KOLO
SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) POMOĆNI SUDAC: Ivica Modrić (Zagreb) i Bojan Zobenica (Velika Gorica) – DELEGAT: Davor Ivić (Sisak)

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Čolak 24′, 2:0 Lončar 29′, 2:1 Krstanović 46′, 3:1 Tomečak 73′

Žuti karton: Lepinjica, Punčec (Rijeka), Iharoš, Glavčić, Međimorec (Slaven Belupo)

RIJEKA: Prskalo, Kvržić, Župarić, Punčec, Tomečak, Lepinjica, Murić (76. Iglesias), Halilović, Pavičić (68. Acosty), Lončar (84. Capan), Čolak
Trener: Igor Bišćan

SLAVEN BELUPO: Filipović, Međimorec, Božić (26. Nowak), Čanađija (46. Krstanović), Ejupi, Glavčić, Delić, Paracki, Radivojević, Iharoš, Puclin (72. Bogojević)
Trener: Ivica Sertić