Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Varaždin u subotu dolazi u Pulu – Istri 1961 mala prednost

Varaždin u subotu dolazi u Pulu – Istri 1961 mala prednost

Puljani su se iz Zaprešića vratili s velikim trobodom kojega sada sigurno žele oploditi pobjedom protiv Varaždina za nepojmljivi, niti sanjani ulazak u sezonu. Šest bodova iz tri kola bilo bi nešto što javnost nije slutila ni u najljepšem snu. No, naravno da je to lakše izreći negoli ostvariti.

Kod Istre 1961 imponira ove sezone činjenica da kako utakmica odmiče, tako Prelecova momčad postaje sve rastrčanija. Ne diše na škrge kao prošle godine, i tu treba odati priznanje dijelu stožera zaduženom za kondicijski dio.

Velikih promjena u sastavu iz Zaprešića ne bi smjelo biti. Tek će pocrvenjelog Galileu odmijeniti vjerojatno Lončar, dok bi ostale role trebale biti nepromijenjene. Iako, ima prostora za još jedno razmišljanje zasigurno. Fuentes u dva kola nije napravio ništa, a obzirom da se od napadača očekuju pogotci, moguće je da ga u vrhu napada zamijeni Perić-Komšić, što ne bi pretjerano začudilo nikoga. Velikih razloga za promjenu Majkića, ako je Čondrić i prizdravio, nema.

Interesantnije će biti vidjeti što može pripremiti Varaždin. A tamo je turbulentno. Leon Benko si je uzeo za pravo da se obrecne na svoje suigrače nakon poraza od Hajduka, no vjerojatno bi bilo kudikamo oportunije da promotri sebe u kontekstu činjenice da je u 180 minuta kao prvi napadač zapucao prema golu suparnika ravno dva puta.

Varaždinci su oba odigrana kola do sada istrčali s istih 11 igrača, te treba vjerovati da će nakon dva poraza i gol razlike 1:5 trener Perković nešto morati promiješati. Istra 1961 je označena kao direktan suparnik za opstanak, bilo to realno ili ne, i ako taj “suparnik” nakon samo tri utakmice odmakne na 6 bodova, potjera za njim neće biti lagana.

Posebice što Varaždin nema širinu kadra. Ono što Perković može učiniti je pokušati bjeloruskog rerezentativca Lisakoviča instalirati od prve minute odmah iza leđa Leona Benka, te Gorana Jozinovića gurnuti u vatru, i to vjerujem, ne na njegovu prirodnu poziciju lijevog defenzivnog bočnog igrača, već na poziciju lijevog krilnog. Pa bi Turčin mogao završiti na kontra strani.  I tu varaždinske kombinacije i potencijalne rotacije vjerojatno prestaju.

Istri 1961 svakako mala prednost, no utakmica je ovo koja može biti i potencijalna mina, stoga je Puljanima potrebno biti izuzetno strpljiv i koncentriran svih 90 minuta. Uz napomenu, Varaždin iz prvog poluvremena protiv Hajduka, je sasvim solidan Varaždin…