Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Hodžić povukao Potpićance do pobjede, Nedešćani potopljeni

Hodžić povukao Potpićance do pobjede, Nedešćani potopljeni

Nogometni klubovi s Labinštine koji igraju Prvu ŽNL odigrali su dijametralno suprotnih 90 minuta. Nedešćani su visoko poraženi od Žminja u subotu, a danas je Potpićan Učka 72 slavila protiv Ližnjana, i to u gostima.

Nogometaši Žminja prošetali su se Nedešćinom, utrpavši Jedinstvu Omladinac čak sedam komada ispred njihovih navijača.

Domaćine je načeo Ružić već nakon desetak minuta dvoboja, da bi potom Križanac sa dva i posebno Damijanić sa čak četiri gola potvrdili rijetko viđenu pobjedu koja će odjeknuti istarskim nogometnim travnjacima.

Trener gostiju Franko Čupić dominaciju svoje momčadi iskoristio je da minutažu pruži svim rezervama, pa je tako u 71. minuti zamjenio čak i prvog vratara Funčića Horvatom.

NEDEŠĆINA – Mjesno igralište – Gledatelja: 50 – I ŽNL – 2. KOLO
SUDAC: Alen Halilović (Umag) POMOĆNI SUCI: Boris Vitasović (Filipana) i David Ružić (Kaštelir)

JEDINSTVO OMLADINAC – ŽMINJ 0:7 (0:3)

Strijelci: 0:1 Ružić (11′), 0:2 Križanac (21′), 0:3 Križanac (39′), 0:4 Damijanić (51′), 0:5 Damijanić (67′), 0:6 Damijanić (71′), 0:7 Damijanić (76′)

Žuti kartoni: Imširević (Jedinstvo Omladinac)

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Knapić, Bugarin, Mahmutović, Gobo, Benazić (63′ Puškarić), Maksenčuk, Miskić, Knapić, Licul (46′ Vozila), Imširević
Trener: Dino Černjul

ŽMINJ: Funčić (71′ Horvat), Ružić, Turčinović, Damijanić, L. Orbanić (66′ Peteh), Bančić, M. Križanac (79′ Šujević), L. Križanac, Matika, Zaharija (53′ M. Orbanić), Marić
Trener: Franko Čupić

Na Šaraji su se danas susrele momčadi koje su imali problema u pripremnom razdoblju, a čini se da ih Ližnjanci imaju i dan danas. Naime, Potpićanci su “projurili” kroz Šaraju na krilima trostrukog strijelca Admira Hodžića.

Prvi gol na utakmici je postigao brzonogi Patrik Pincin, a nakon što je Hodžić u posljednjim trenucima prvog dijela pogodio za 0:2, sredinom drugog nadu domaćinu probudio je Arnel Jusić.

No, ona je trajala tek par minuta jer u 66. i 70. Hodžić zaključuje ovu današnju priču osiguravši svojoj momčadi mir pred susret s Funtanom, a pritom jasno označivši Ližnjan kao jednu od momčadi kojoj predstoji borba za ostanak.

LIŽNJAN – Šaraja – Gledatelja: 70 – I ŽNL – 2. KOLO
SUDAC: Matej Bezelj (Pula) POMOĆNI SUCI: Edin Šehić i Silvestar Bezelj (oba Pula) – DELEGAT: Neven Šugar (Matelići)

LIŽNJAN – POTPIĆAN UČKA 72 1:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Pincin 21´; 0:2 Hodžić 45´; 1:2 Jusić 62´(11m); 1:3 Hodžić 66´, 1:4 Hodžić 70´

Žuti kartoni: Jusić, Topić, Mašić, Pačić (Ližnjan); Bojkić, Licul, Vretenar, Belušić (Potpićan Učka)

LIŽNJAN: Sabatti, Jukopila, Branković (od 53. Grbin), Bošnjak, Mašić (od 77. Mostarkić), Topić, Macan (od 63. Rušiti), Jusić (od 74. Reka), Pačić, Balde, Urošević.
Trener: Damir Pačić

POTPIĆAN UČKA 72: Pamić, Fejzić, Lešković, Vretenar (od 77. Bažon), Braušić, Licul (od 88. Paliska), Hodžić, Bojkić, Pamić (od 71. Marčac), Nurkić (od 66. Džinić), Pincin (od 83. Brenković).
Trener: Moreno Kanciani