Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Potpićanci poraženi u Dumbrovi, Nedešćani do prvog boda

Potpićanci poraženi u Dumbrovi, Nedešćani do prvog boda

Danas su svoje susrete odigrali klubovi s Labinštine u Prvoj ŽNL. Potpićanci su glatko poraženi od Funtane, iako su imale šansi bolje proći, a Nedešćani su do prvog boda stigli u Svetvinčentu.

U ovom su susretu Savičentini bili izraziti favoriti i možda ih je i to pomalo sputalo, zajedno s lošim rezultatima Nedešćana u prva dva kola. Međutim, kad su se u momčadi Černjula pojavili Martinčić, Pajković, Knapić, Fornažar i ostali, to je neka druga “priča”.

Ipak, Savičentini su poveli preko svog “mahera”, Antonija Ferlina u devetoj minuti i činilo se kako bi moglo to usmjeriti susret. Međutim, samo osam minuta kasnije lopta dolazi do Nina Knapića koji pokazuje koliko je nedostajao svojoj momčadi i pogađa za prvi bod Nedešćana.

SVETVINČENAT – Suhača – Gledatelja: 50 – PRVA ŽNL – 3. KOLO
SUDAC: Marin Živolić (Rovinj) POMOĆNI SUCI: Kristijan Radovan i Dorijano Marić (oba Rovinjsko Selo)

SMOLJANCI SLOBODA – JEDINSTVO OMLADINAC 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Ferlin 9´, 1:1 Knapić 17´

Žuti kartoni: Pavlić (Smoljanci Sloboda); Martinčić, Šumberac (Jedinstvo Omladinac)

Crveni karton: Vozila 77´(Drugi žuti – nesportsko ponašanje) (Jedinstvo Omladinac)

SMOLJANCI SLOBODA: Tomišić, Vitasović (od 88. Obrovac); Racan, Pavlić, Prodanović, Ferlin (od 64. Zaharija), Doblanović, Andrijančić, Kurelović (od 55. Hajdarević), Matijaš (od 54. Pamić), Mišan.
Trener: Saša Lukman

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Knapić (od 25. Fonović), Bugarin, Fornažar, Mahmutović, Gobo, Maksenčuk, Miskić, Knapić, Martinčić, Pajković.
Trener: Dino Černjul

Sadržajna utakmica ispred lijepo popunjenih tribina u potpićanskoj Dumbrovi odigrala se danas između domaćih nogometaša i Funtanjana koji su danas pokazali da su u ovom trenutku spremnija momčad koja u svojim redovima ima nekoliko pravih znalaca.

Već je u drugoj minuti Milocani morao reagirati kad je u korner odbio šut Pincina nakon duge lopte Hodžića, a u devetoj Potpićanci s gol crte “čiste” šut Šegona nakon kornera.

U 31. minuti brzonogi Prenc je ispred Pamića, ali loptu šalje pored gola. I onda, gol – iz ničega. Nespretno je loptu primio Fejzić, ona je došla do Ivana Lajtmana, popularnog “Lakija” koji šalje prizeman udarac s 18 metara, Pamić ne reagira najbolje, i to je 0:1.

Nova prigoda ujedno je i novi gol. Igrala se 55. minuta kad je uporni Prenc “izvukao” jednu dubinsku loptu i predao Lajtmanu koji pogađa prazan gol s 20-tak metara. Dvije minute kasnije mogao je Hodžić vratiti Potpićance u utakmicu, ali s visine peterca povratnu loptu, umjesto u veliki dio nepokrivenog gola, svom snagom šalje u gredu.

Uslijedile su dvije odlične prigode Funtane, ali je prvi Prencu obranio Pamić, a drugu je Matošević na drugoj vratnicu “zapucao” u tlo odakle je lopta otišla preko gola.

Posljednji “vlak” za povratak u utakmicu domaćin ima kada Bojkić promašuje volej na 13 metara od gola, a nedugo zatim Pincinu loptu u trku “krade” Milocani. Točku na “i” ove utakmice stavio je Atanas Gjurchinoski nakon lijepe lopte Prenca.

POTPIĆAN – Dumbrova – Gledatelja: 130 – PRVA ŽNL – 3. KOLO
SUDAC: Sandi Orbanić (Žminj) POMOĆNI SUCI: Igor Rajko i Saša Mikša (oba Poreč) DELEGAT: Tomica Petković (Poreč)

POTPIĆAN UČKA 72 – FUNTANA 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Lajtman 42´, 0:2 Lajtman 51´, 0:3 Gjurchinoski 90+3

Žuti kartoni: Braušić, Hodžić, Marčac (Potpićan Učka 72); Banić, Radenović, Gjurchinoski, Jugovac (Funtana)

POTPIĆAN UČKA 72: Pamić, Fejzić, Džinić (od 68. Putinja), Lešković, Braušić, Licul, Hodžić, Bojkić, Pamić (od 61. Bažon), Nurkić (od 26. Marčac), Pincin.
Trener: Moreno Kanciani

FUNTANA: Milocani, Radenović, Šegon, Prenc, Kastrati, Matošević, Jugovac, Banić, Gjurchinoski, Prolić (od 65. Kovač), Lajtman.
Trener: Dean Mostahinić