Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Alarm u Nedešćini i minimalni poraz Potpićanaca

Alarm u Nedešćini i minimalni poraz Potpićanaca

Županijski prvoligaši s Labinštine nastavljaju s porazima. Potpićanci su minimalno poraženi jučer u Svetvinčentu, a Nedešćani danas visoko u Umagu kod Moele.

Ako se dosad “alarm” u Nedešćini nije upalio, a trebao je, onda ga od danas definitivno treba uključiti. Poveli su gosti, ali kratko izdržali, a onda u nastavku doživjeli potop.

Josip Maksenčuk doveo je goste u vodstvo da bi dvije minute kasnije Luka Čavarović poravnao na 1:1. Otišlo se tako na predah, a onda je trener Moele Danijel Uzelac iskoristio svoje adute s klupe te na teren poslao Darija Šendulu koji mu se odužio hattrickom te Denisa Mehmedagića koji je također zabio. Uz njih, strijelac je bio i Vedran Bašić za konačnih 6:1.

UMAG – Gradski stadion – I ŽNL – 7. KOLO
SUDAC: Željko Bunčić (Poreč) POMOĆNI SUCI: Željko Muller i Perica Nikolić (oba Poreč) DELEGAT: Slaven Savić (Novigrad)

MOELA – JEDINSTVO OMLADINAC 6:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Maksenčuk 9´, 1:1 Čavarović 11´, 2:1 Šendula 47´, 3:1 Mehmedagić 57´, 4:1 Šendula 67´, 5:1 Bašić 76´, 6:1 Šendula 88´(11m)

Žuti kartoni: Pajković, Maksenčuk, Klapčić (Jedinstvo Omladinac)

MOELA: Kolar, Matošević (od 62. Božić), Uzelac (od 16. Stević), Čavarović (od 71. Manić), Marijanović (od 46. Šendula), Uran, Miličević (od 46. Mehmedagić), Krota (od 46. Jugovac), Bašić, Marčić (od 77. Manić), Fabijančić.
Trener: Danijel Uzelac

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Puškarić (od 73. Mahmutović), Knapić M., Bugarin, Gobo Maksenčuk, Knapić N. (od 85. Licul), Martinčić (od 78. Hrelja), Klapčić, Pajković, Imširević.
Trener: Dino Černjul

Savičentini su jedna od dosad neporaženih momčadi u Prvoj ŽNL, a iz kola u kolo pokazuju zašto je to tako. Momčad Danijela Obrovca i Saše Lukmana ponovno je rutinski odradila prvenstveni okršaj.

Antonio Ferlin je u devetoj minuti doveo Savičentine u vodstvo, a nakon toga se vodila bitka na sredini na terena, iako je domaćin bio taj koji je imao više loptu u posjedu.

Mladi Ivan Banović zabio je u 65. minuti za 2:0, a Sanel Bojkić je na samom kraju smanjio pobjedu domaćina. Smoljanci Sloboda su ovom pobjedom ostali u samom vrhu dok Potpićanci već četiri kola znaju samo za poraz, iako im je danas poništen gol za remi u posljednjim trenucima susreta.

SVETVINČENAT – Suhača – I ŽNL – 7. KOLO
SUDAC: Elvis Brečević (Labin) POMOĆNI SUCI: Silvestar Bezelj i Marko Smrtić (oba Pula) DELEGAT: Klara Nežić (Buzet)

SMOLJANCI SLOBODA – POTPIĆAN UČKA 72 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ferlin 9´, 2:0 Banović 65´, 2:1 Bojkić 84´

Žuti kartoni: Racan, Pamić (Smoljanci Sloboda), Džinić (Potpićan Učka 72)

SMOLJANCI SLOBODA: Tomišić, Vitasović, Racan, Prodanović (od 46. Pajković), Ferlin (od 90. Hajdarević), Pamić, Andrijančić, Furlanić, Matijaš (od 82. Obrovac), Banović (od 70. Otočan), Mišan (od 90. Butković).
Trener: Saša Lukman

POTPIĆAN UČKA 72: Aničić, Džinić, Licul, Vretenar (od 90. Belušić), Braušić, Gržanić, Nurkić, Bojkić, Pamić, Pincin, Drndić (od 70. Bažon).
Trener: Moreno Kanciani