Home STARE KATEGORIJE Sport - RK Rudan Labin Buzetu istarski okršaj, Kovari u opasnoj zoni pred derbi začelja

Buzetu istarski okršaj, Kovari u opasnoj zoni pred derbi začelja

Istarski derbi Prve HRL Jug okončan je očekivano. Buzećani se trenutno bore za vrh ljestvice dok su Labinjani usred negativnog niza pa se domaće slavlje i predviđalo. Momčad Ranka Silića slavila je s 27:20.

Započelo je furioznim startom Buzećana pa vrlo brzo semafor pokazuje 10:5. Ipak, ne predaju se tako lako gosti te smanjuju na 11:9. No, pokazalo se da je to zapravo bio samo „labuđi pjev“ Labinjana jer se na predah odlazi s 15:10. U nastavku su domaći samo odradili formu pa je na kraju okončano sa sedam golova razlike.

Buzećane su do pobjede u ovoj podosta jednosmjernoj utakmici vodili Damir Vučko s devet golova te Raul Valković sa sedam dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Marin Dukić, također sa sedam preciznih šuteva.

BUZET – Gradska – PRVA HRL JUG – 8. KOLO
SUCI: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (oba Rijeka)

BUZET – RUDAN LABIN 27:20 (15:10)

BUZET: Šverko, Petohleb, Klasanović 2, Jakac 2, Božić 3, Zonta 1, Valković 7 (3), Vučko 9 (2), Šegota I., Černeka 2, Jović, Prelac, Bašić 1, Krbavčić, Šegota V., Pavletić
Sedmerci: 5/7, Isključenja: 4 minute (Vučko 4)
Trener: Ranko Silić

RUDAN LABIN: Derossi, Pavlov 2, Brenčić, Zahtila, Gajica, Dželili, Karaula 2, Juričić, Petrović, Ratkajec 5 (1), Husejnagić, Štingl, Dukić 7, Kostić 4, Hrvatin
Sedmerci: 1/2, Isključenja: 12 minuta (Kostić 4, Karaula 4, Ratkajec 2, Dukić 2)
Trener: Mladen Prskalo