Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Hrvatska Dinamo se prošetao Rujevicom

Dinamo se prošetao Rujevicom

Dinamo se u 100. međusobnom ogledu sa Riječanima prošetao Rujevicom. Rijetko viđena dominacija okončana je petardom u mreži Bijelih, koji su pored raspoložene zagrebačke momčadi izgledali kao niželigaš.

Derbi 15. kola ostao je to samo “na papiru”.  Modri su već na početku susreta u razmaku od samo 12 minuta (od 14. do 26.) četiri puta kaznili obezglavljenu riječku obranu i tako naznačili u kojem će smjeru ići utakmica na Rujevici.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti. Moro je odlično potegao sa više od 25 metara, lopta je preletila Prskala i odsjela na prečki. To očito nije bilo dovoljno upozorenje za riječku obranu koja je kapitulirala samo četiri minute kasnije.

Lepinjica je neoprezno izgubio jednu loptu ispred svog šesnaesterca, a Ivanušec prihvatio poklon i iz drugog pokušaja sa nekih desetak metara provukao loptu ispod Prskala za 0:1. Dinamo nije posustao nakon početnog vodstva. Samo dvije minute kasnije Petković je uzdrmao stativu.

Riječka se obrana u tim trenucima potpuno raspala što su Modri iskoristili za još dva gola do 20 minute i tako u ranoj fazi riješili pitanje pobjednika. Prvo je Kadzior odlično probio desni bok i pred vratima Riječana pronašao natrčalog Oršića za 0:2, da bi samo dvije minute kasnije Zagrepčani ponovo demonstrirali zašto su hit u Europi ove godine.

Petković i Stojanović su krasnim duplim pasom izbacili cijelu riječku obranu, a Stojanović je petu Petkovića okrunio potkopavši loptu preko istrčalog Prskala za 0:3. Ni tu nije prestala agonija Rijeke, koja se neshvatljivo potpuno otvorila i za to je normalno kažnjena u 26. minuti.

Petković je odličnom loptom sa svoje polovice pronašao Oršića, koji je iskoristio katastrofalno postavljenu ofsajd zamku Riječana i “oči u oči” s Prskalom zaobišao riječkog vratara za potpuni potop Rijeke.

U nastavku su prvi zaprijetili Riječani, ali je na Mamićev oštar ubačaj sa lijeve strane zamalo zakasnio Čolak. Domaćin je još bliže golu bio u 65. minuti, ali je prvo Lončarov lob sa gol crte očistila Dinamova obrana, da bi u sljedećem napadu Livaković zaustavio Čolaka.

Ipak, do kraja utakmice zatresla se mreža Riječana, ponovo. Stojanović je probio desni bok, oštro ubacio, a Oršić iz sumnjive pozicije zatresao praznu mrežu domaćina i tako okončao nogometnu večer koju će riječki navijači htijeti zaboraviti što prije.

RIJEKA – Stadion Rujevica – Gledatelja: 5517 – I HNL – 15. KOLO
SUDAC: Mario Zebec (Varaždin) POMOĆNI SUCI: Borut Križarić (Čakovec) i Jerko Crnčić (Vrbovec) DELEGAT: Darko Kolesarić (Osijek)

RIJEKA – DINAMO 0:5 (0:4)

Strijelci: 0:1 Ivanušec (14′), 0:2 Oršić (18′), 0:3 Stojanović (20′), 0:4 Oršić (26′), 0:5 Oršić (70′)

Žuti kartoni: Mamić, Andrijašević, Lepinjica (Rijeka), Kadzior, Leovac, Perić (Dinamo)

RIJEKA: Prskalo, Kvržić (46′ Tomečak), Župarić, Escoval, Mamić, Lepinjica (68′ Iglesias), Lončar (74′ Murić), Halilović, Andrijašević, Gorgon, Čolak
Trener: Simon Rožman

DINAMO: Livaković, Leovac, Perić, Dilaver, Stojanović, Moro, Oršić, Olmo (73′ Hajrović), Ivanušec, Kadzior (68′ Majer), Petković (77′ Atiemwen)
Trener: Nenad Bjelica