Home STARE KATEGORIJE Sport - RK Rudan Labin Furiozni Trogir upropastio inače sjajni sportski dan u Labinu

Furiozni Trogir upropastio inače sjajni sportski dan u Labinu

Trogir osim što je poznat po tome da je dao velikog Vinka Cocu, trenutno ima i sjajnu rukometnu momčad. Pokazali su to večeras u labinskoj dvorani i veoma je upitno može li ih itko zaustaviti na putu do naslova prvaka i ulaska u Premijer HMRL.

Nisu ni Labinjani bili suviše raspoloženi niti su u susret ušli na pravi način pa je brzo bilo 2:5, a zaredali su s obranama u tim trenucima i Juričić i Baković. No, kada su se “zalaufali” Prskalovi momci postalo je sve napetije, a početkom drugog dijela uspjeli su imati i nekoliko egala, posljednji na 15:15.

U 38. minuti zbog trećeg isključenja na tribine je morao Mislav Plazibat i kada se činilo da će u napadu Trogirani izgubiti odlično rješenje, pronašli su drugo – na pivotu Trivkovića koji u sljedećih deset minuta zabija četiri pogotka i susret odvodi u izvjesnost – gostujuću pobjedu.

Kod domaćina najraspoloženiji, već po tradiciji, Mario Ratkajec sa sedam golova, iako je dio utakmice vrlo dobar bio i vratar Korado Juričić. Njegov kolega Luka Baković također je imao odličnu večer, a gostujuće strijelce predvodila su krila Mate Jakeljić i Marin Babić, ali uz Plazibata, spomenuti treba i kreatora igre Nikolu Šolića.

LABIN – SC Franko Mileta  – I HRL JUG – 7. KOLO
SUCI: Josip KUHAR (Samobor) i Damir PRELČEC (oba Zagreb)

RUDAN LABIN – TROGIR 22:28 (10:12)

RUDAN LABIN: Derossi 6, Pavlov 3, Brenčić, Zahtila, Gajica, Dželili, Karaula, Juričić, Petrović 3, Ratkajec 7 (1), Husejnagić, Dukić 1, Štingl, Kostić 2
Sedmerci: 1/2, Isključenja: 12 minuta (Ratkajec 4, Kostić 2, Karaula 2, Pavlov 2, Derossi 2)
Trener: Mladen Prskalo

TROGIR: Špika, Babić 6 (4), Grbeša, Piteša 2, Drnasin 1, Milat, Brkan, Milun, Baković, Perkušić 1, Jakeljić 6, Plazibat 4, Šolić 4, Trivković 4
Sedmerci: 5/6, Isključenja: 12 minuta (Plazibat 6, Trivković 4, Jakeljić 2)
Trener: Boris Popović