Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Nedešćane i Potpićance čeka neizvjesno proljeće – danas im “stigli” novi porazi

Nedešćane i Potpićance čeka neizvjesno proljeće – danas im “stigli” novi porazi

Oba županijska prvoligaša u nogometu s Labinštine upisala su nove poraze danas, Nedešćani na svom terenu od slabašnog Valbandona, a Potpićanci u gostima kod Moele.

Veoma neobična utakmica u Nedešćini. Domaćin je, na papiru bio favorit, ali u 39. minuti je Nikola Bogdan dovršio svoj “hattrick”, a rezultat je glasio 0:4. Sjajno poluvrijeme Valbandonaca domaćine je ostavilo bez reakcije.

Ipak, posložili su se u predahu domaći pa preko iskusnih Deana Klapčića, Larisa Martinčića i Alena Imširevića dolaze do 3:4, iako od 21. minute igraju s igračem manje.

Uslijedile su dvije odlične prigode domaćina koje nisu iskoristili pa je Andrija Šnur u nadoknadi zabio posljednji “čavao” u “lijes” nadanja domaće momčadi u bodove.

NEDEŠĆINA – Mjesno igralište – I ŽNL – 11. KOLO
SUDAC: Željko Bunčić (Poreč) POMOĆNI SUCI: Alen Halilović i Branko Vukojević (oba Umag) DELEGAT: Neven Šugar (Matelići)

JEDINSTVO OMLADINAC – VALBANDON 3:5 (0:4)

Strijelci: 0:1 Bagarić 9´, 0:2 Bogdan 14´, 0:3 Bogdan 23´, 0:4 Bogdan 39´, 1:4 Klapčić 48´, 2:4 Martinčić 60´, 3:4 Imširević 79´(11m), 3:5 Šnur 90+2´

Žuti kartoni: Kostešić, Blagajčević (Valbandon)

Crveni karton: Knapić M 21´(JO) – prekršaj posljednjeg igrača; Bogdanović 78´(Valbandon) – drugi žuti

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Knapić M., Bugarin, Gobo (od 56. Trajkovski), Maksenčuk, Miskić, Knapić N., Martinčić, Klapčić, Pajković, Imširević.
Trener: Dino Černjul

VALBANDON: Duša, Osmanović, Katić, Kostešić, Bogdanović, Baf, Blagajčević B., Baf, Blagajčević S. (od 90. Rončević), Zanetić, Bogdan N. (od 46. Šnur), Bogdan M., Ivančić. (od 79. Ranosović)
Trener: nema prijave

Umaška Moela teže je od očekivanog savladala županijskog prvoligaša iz Dumbrove. Mlada momčad gostiju odolijevala je napadima do 44. minute kad je Alen Uran stigao prvi do jedne lopte i poentirao za 1:0.

Uslijedio je period u kojem se istaknuo Andrej Aničić, 18-godišnji vratar Potpićanaca koji je u nekoliko navrata branio sjajne prigode domaćina. U posljednjih pet minuta Moela je svoje vodstvo utrostručila.

UMAG – Gradski stadion – I ŽNL – 11. KOLO
SUDAC: Silvestar Bezelj (Pula) POMOĆNI SUCI: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Dorijano Marić (Rovinj) DELEGAT: Senad Imamović (Umag)

MOELA – POTPIĆAN UČKA ’72 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Uran 45′, 2:0 Marčić 84′, 3:0 Mehmedagić 87′

Žuti kartoni: Funčić, Bojkić (Potpićan Učka 72´)

MOELA: Kolar, Fabijančić, Marčić, Jugovac (od 61. Božić), Uran, Čavarović (od 69. Marijanović), Manić (od 45. Mehmedagić), Stojić (od 80. Manić), Babić (od 45. Šendula), Krota, Bašić.
Trener: Danijel Uzelac

POTPIĆAN UČKA ’72: Aničić. Putinja, Licul, Vretenar (od 81. Burul), Braušić, Gržanić (od 64. Funčić), Marčac (od 45. Baf), Bojkić, Pamić, Pincin, Drndić.
Trener: Moreno Kanciani