Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Opet tuga u Puli, novi primljen pogodak u nadoknadi

Opet tuga u Puli, novi primljen pogodak u nadoknadi

Novi neuspjeh pulskih nogometaša. Na nevjerojatan način, ponovno primljenim golom u sudačkoj nadoknadi, propustili su pobijediti danas slabašnu Goricu, a neshvatljiva pogreška veznjaka Antonija Ivančića zasjenila je eurogol Ivana Močinića za 2:1.

Istra 1961 je otvorila utakmicu i bolje no što se nadala. U prvom napadu, u trećoj minuti, Čondrić je uputio loptu ka Grujeviću, ovaj obavio odličan centaršut a Laukžemis se odlično snašao pred vratima Kahline i doveo Istru u vodstvo.

Primirila se utakmica nakon tog načina otvaranja, primirile su je obje momčadi, a Istra djeluje s nekolicinom novih igrača u prvom dijelu kao momčad koja konačno nakon podužeg vremena zna što čini i što želi. Sergi na lijevom boku, Močinić u sredini, te Laukžemis s još jednim novim igračem, Matijom Fintićem, pokazali su neko novo lice i novi pristup Istre.

Gorica je tek u drugoj polovici prvog dijela susreta uspjela malo povezati konce svoje igre, stvorila je i nekoliko opasnih napada, u desetominutnom periodu opsjedanja Istrinog gola, no dvije krive procjene Čondrića ostale su nekažnjene. No bilo je jasno da se dugo neće moći…

Hammad je izveo korner, pogodio Jovičića na tri metra od Istrinog gola i stvari vratio na početak. Poluvrijeme je okončalo, jedno od boljih u Puli ove sezone, u kojemu smo vidjeli solidnog domaćina u prvom te goropadnog gosta u drugom dijelu prvog poluvremena.

Drugi dio započele su iste postave sa istim željama. Puljani su ostali nešto duže u svlačioni, na dodatnim instrukcijama, no nastavak je identičan završetku prethodnog poluvremena. Najprije je pokušao Čanađija, nakon toga Zwolinski i igra se nastavlja i nadalje pred golom Čondrića.

U silnim napadima Gorice, ponovno je Istra došla u situaciju da iz zaleđa, nedosuđenog, Laukžemis pokuša dovesti Puljane u prednost, no Kahlina se ne da. Uslijedio je pokušaj Zwolinskog nakon kornera, no Čondrić se nije dao iznenaditi.

U jeku napada Gorice, Istra 1961 dolazi do novog vodstva, kroz brzu školsku kontru kada Ivan Močinić iz trka šalje loptu maestralno iza nemoćnoga Kahline u 62. minuti. Narednih desetak minuta Gorica se ponovno budi, no bez neke velike prigode do one Ndiyaeha koju Čondrić petnaestak minuta prije kraja bravurozno brani.

Perić-Komšić je 15-ak minuta prije kraja zamijenio danas zaista jako dobrog i borbenog, ali i učinkovitog Laukžemisa. Promjena igrača nije donijela novosti u redovima pulske momčadi. No, da bi sve bilo onako kako smo već i doživljavali, Ivančić je kemijao i mučio loptu nakon čega je još i napucao suigrača pa se lopta odbila prema golu Puljana te se dogegala do Ndiayea – i to je konačnih 2:2.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 699 – I HNL – 15. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Goran Pataki (Đakovo) i Hrvoje Radić (Split) DELEGAT: Darko Matošić (Peteranec)

ISTRA 1961-GORICA 2:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Laukžemis 3′, 1:1 Jovičić 38′, 2:1 Močinić 62′, 2:2 Ndiaye 90’+4′

Žuti kartoni: Laukžemis (Istra 1961) Steenvorden, Čanađija, Musa, Marina (Gorica)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Galilea, Močinić, Laukžemis (76. Perić Komšić), Ivančić, Grujević, Ćuže, Tomašević, Sergi Gonzalez, Fintić (71. Lončar)
Trener: Ivan Prelec

GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvorden, Hamad (70. Babec), Zwolinski, Dvorneković (64. Mathieu), Čabraja, Marina, Čanađija (83. Šroler), Ndiaye
Trener: Sergej Jakirović