Home Ostalo Vatreni čekaju velikane poput Španjolske, Italije, Njemačke ili Engleske

Vatreni čekaju velikane poput Španjolske, Italije, Njemačke ili Engleske

Nakon što je
završen prvi i najveći dio kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine
poznato je 20 sudionika smotre najboljih selekcija ‘Starog kontinenta’, među
kojima je i Hrvatska.

»Vatreni« su
kvalifikacije okončali na prvom mjestu skupine E i sada mirno mogu čekati
ždrijeb koji će se održati 30. studenog u Bukureštu.

Posljednja
četiri sudionika europske smotre doznat ćemo u ožujku kada su na rasporedu
play-off susreti u kojima će sudjelovati 16 ekipa.

Svjetski
doprvaci će biti smješteni u drugu jakosnu skupinu, zajedno sa svjetskim
prvacima Francuzima pa nije moguć ogled »Vatrenih« i »Tricolora« u skupini.

Pozicije
nositelja u ždrijebu će imati Belgija, Italija, Engleska, Njemačka, Španjolska
i Ukrajina i to na osnovu učinka u ovim kvalifikacijama.

Naime, UEFA je
nositelje odredila isključivo prema bodovnom učinku u ovim kvalifikacijama tako
da šest najboljih prvoplasiranih reprezentacija idu u prvu jakosnu skupinu.

Kako se EURO igra
u 12 zemalja, reprezentacije koje su izborile plasman na završni turnir, a
ujedno su i domaćini, automatski su svrstani u svoje skupine. Tako je već
poznato da će u skupini B igrati Belgija, Rusija i Danska, dok će u skupini C
igrati Ukrajina i Nizozemska.

To znači da
Hrvatska ne može igrati u tim skupinama, već će igrati u skupini s nekim od
velikana kao što su Italija, Engleska, Španjolska ili Njemačka piše
 novilist.hr

SKUPINE EP-a

SKUPINA A (Rim, Baku):

1. Italija

SKUPINA B (Kopenhagen, St Peterburg)

1. Belgija, 2.
Rusija, 3. Danska

SKUPINA C (Amsterdam, Bukurešt)

1. Ukrajina, 2.
Nizozemska

SKUPINA D (London, Glasgow)

1. Engleska

SKUPINA E (Bilbao, Dublin)

1. Španjolska,
4. pobjednik dodatnih kvalifikacija B

SKUPINA F (Munchen, Budimpešta)

1. Njemačka

JAKOSNE SKUPINE

I: Italija,
Belgija, Engleska, Njemačka, Ukrajina, Španjolska

II: Francuska,
Poljska, Švicarska, HRVATSKA, Nizozemska, Rusija

III: Portugal,
Turska, Austrija, Danska, Švedska, Češka

IV: Wales,
Finska, pobjednik dodatnih kvalifikacija A, pobjednik dodatnih kvalifikacija B,
pobjednik dodatnih kvalifikacija C, pobjednik dodatnih kvalifikacija D