Home STARE KATEGORIJE Zanimljivosti - Istra Istra 1961 opet poražena, Gorica s pola gasa do slavlja

Istra 1961 opet poražena, Gorica s pola gasa do slavlja

Da je ulaznica bila i pet kuna, za prvih 45 minuta današnje utakmice Gorice i Istre 1961 bila bi preskupa. Zaista siromašno prvo poluvrijeme u kojem je tek Lovrić dvaput zaprijetio iz daljine, a Čondrić sjajno obranio.

Imala je i Istra 1961 jednu prigodu, ali je Guzina šutirao u blok, a onda u nastavku rješenje utakmice. Suk je u 57. minuti osvojio jedan duel, a u for su nakon toga Turopoljci „izbacili“ Matiju Dvornekovića koji efektno pogađa za 1:0.

U 70. minuti ušao je danas najbolji igrač Istre 1961 Ivan Delić koji je do kraja susreta četiri puta opasno šutirao prema golu Kahline, od čega je posljednji put „uzdrmao“ gredu. Pokazao se Delić kao veliko pojačanje, pogotovo za ovakvu Istru 1961.

Deset minuta kasnije Michal Maslowski više preciznim nego jakim udarcem pogađa za 2:0 s dvadesetak metara, a prekrasnim udarcem Kristijan Lovrić u nadoknadi zabija za 3:0.

Nije možda pulski prvoligaš zaslužio takav poraz, ali daleko je to od dobre igre. Poneki bljesak ponekog igrača svakih pola sata, premalo je za ostanak u Prvoj HNL. Od danas su na dnu, a slijedi niz okršaja s „velikom četvorkom“…

VELIKA GORICA – Gradski stadion – Gledatelja: 791 – I HNL – 24. KOLO
SUDAC: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) POMOĆNI SUCI: Kruno Šarić (Županja) i Marko Stolnik (Varaždin) ČETVRTI SUDAC: Andrej Burilo (Osijek) DELEGAT: Ante Podnar (Gospić)

GORICA – ISTRA 1961 3:0 (0:0)

Strijelci:  1:0 Dvorneković 57′, 2:0 Maslowski 80′, 3:0 Lovrić 90′

Žuti kartoni: Čanađija (Gorica) Blagojević, Galilea, Rafa Paez, Grujević (Istra 1961)

GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvorden, Hamad (76. Maslowski), Suk, Dvorneković, Čabraja, Lovrić, Čanađija, Ndiaye (70. Mudrinski)
Trener: Valdas Dambrauskas

ISTRA 1961: Čondrić, Paez (82. Maganjić), Bosančić, Gržan, Galilea, Guzina (70. Delić), Ivančić (70. Bušnja), Grujević, Lončar, Pavić, Blagojević
Trener: Ivan Prelec