Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Jedinstvo Omladinac pobjednik lokalnog derbija

Jedinstvo Omladinac pobjednik lokalnog derbija

Lokalni derbi Nedešćana i Potpićanaca nije bio ni sjena nekadašnjih okršaja momčadi prepunih kvalitete. Sada su to momčadi prepune mladosti pred kojima je nastavak borbe za ostanak u ligi. Od danas tome su bliži Nedešćani.

Prvi dio igralo se bez izrazitih prigoda, iako su jedni i drugi imali opasne situacije pred golom protivnika, prije svega Gobo za domaćina. U 40. minuti Noel Stojić centrira s 40 metara iskosa, gostujući vratar Aničić ne reagira najbolje i Dino Benazić gura loptu u mrežu za 1:0.

U 50. minuti sjajni Marino Pajković glavom nakon kornera „zakucava“ za 2:0, ali ubrzo i Marko Gržanić za Potpićance smanjuje udarcem „špicom“ s desetak metara.

Do kraja je upravo Benazić imao dvije dobre prigode za rješavanje utakmice ranije, dok je treća u sferi „vjerovali ili ne“. Ubačenu loptu u 71. minuti je najbolji igrač na susretu Domagoj Kralj vratio u sredinu, a lopta se polako kretala po gol liniji, ali Benazić nije poentirao te je mnoge podsjetio na Iliju Sivonjića. Kad se očekivalo da će to  Potpićanci kazniti, izostala je reakcija te je ostalo 2:1.

NEDEŠĆINA – Gledatelja: 150 – I ŽNL -12. KOLO
SUDAC: Matej Bezelj (Pula) POMOĆNI SUCI: Daniel Starčević (Pula) i Dušan Baf (Fažana)

JEDINSTVO OMLADINAC – POTPIĆAN UČKA 72 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Benazić 40´, 2:0 Pajković 50´, 2:1 Gržanić 53´

Žuti kartoni: Imširević, Kralj (JO); Bojkić (Potpićan Učka 72´)

JEDINSTVO OMLADINAC: Vozila, Stojić (od 69. Trajkovski), Knapić (od 56. Miskić), Kralj, Černjul, Gobo, Benazić (od 84. Hasani), Kozić, Knapić (od 90. Mahmutović), Pajković, Imširević.
Trener: Dino Černjul

POTPIĆAN UČKA 72: Aničić, Fejzić, Licul (od 78. Belušić), Vretenar (od 69. Marčac), Gržanić, Putinja, Pamić, Fejzić, Pincin, Džinić (od 78. Funčić), Bojkić.

Trener: Patrik Drndić