Home STARE KATEGORIJE Sport - Ostali loptački sportovi Sjajan vikend za županijske drugoligaše s Labinštine – svi upisali pobjede!

Sjajan vikend za županijske drugoligaše s Labinštine – svi upisali pobjede!

Danas je na Vinežu odigran pravi derbi, utakmica kakve se ne bi posramila možda ni Četvrta NL NS Rijeka. Mlade momčadi, veliki broj lijepih poteza, odličan teren i ugodno vrijeme.

Domaćin nije bio bolji, Istra je pokazala da će malo bodova ovog proljeća izgubiti, ali Iskru krasi pobjednički mentalitet kojeg su i danas pokazali. Igrala se 62. minuta kad je odlučen pobjednik.

Haris Begović najviše je skočio nakon kornera i doveo Vinežane u vodstvo, točnije donio pobjedu. Iskra sada ima još veću prednost i već se sada mogu nazvati novim prvacima lige, iako je do kraja još mnogo. Ako ih posluži zdravlje, nema ih tko ni što zaustaviti…

VINEŽ – Kod pripremnice – Gledatelja: 80 – I ŽNL -12. KOLO
SUDAC: Željko Bunčić (Poreč) POMOĆNI SUCI: Željko Muller i Perica Nikolić (oba Poreč) DELEGAT: Neven Šugar (Matelići)

ISKRA – ISTRA PULA 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Begović 62´

Žuti kartoni: Trumić, Vuković, Miletić Ant., Bojkić, Softić (Iskra); Stankerić (Istra)

ISKRA: Franković, Trumić, Panić, Vuković (od 77. Hoxha), Miletić And. (od 64. Krasnići), Zakomac (od 46. Jašarević), Softić, Begović, Miletić Ant. (od 71. Prendivoj), Megić, Alić (od 85. Kuralić).
Trener: Fatos Hoxha

ISTRA PULA: Čajo, Ivešić, Stankerić, Kalčić, Kinkela, Šabić (od 71. Ališić), Ban (od 87. Šunjić), Kalanj (od 71. Živadinović), Kristaj (od 90. Kontošić), Vuković, Vazgeč (od 87. Džanić).
Trener: Stevo Dabić

Veliko iznenađenje dogodilo se u Taru ove subote. Polet iz Snašića je u 35. minuti preko Nina Lazarića došao u vodstvo, a nakon toga je gostujući vratar David Kršulja “zaključao” svoja vrata pa su gosti osvojili trobod.

U Rapcu je Muntić stigao do tri crvena kartona. Marko Bilušković, Arian Alilović i Sandi Radolović nisu stigli do kraja susreta biti na terenu, a baš je prvi u nizu doveo goste u vodstvo u 18. minuti. Međutim, dobro “uštimani” rabački “stroj” je preko Vedrana Vlačića (jedanaesterac) i Vedrana Biočića došao do važnog troboda.

Supetarci su iskoristili činjenicu da je Brtonigla NV došla na susret bez nekih važnih igrača te su slavili uvjerljivo i zasluženo, a na višnjanskoj Pineti okupilo se više od 100 gledatelja. Nikola Valentić i Marko Živković doveli su Kaštelirce do slavlja, a u međuvremenu je na 1:1 poravnao Roni Pulin.

Ispod Sisola „golijada“. Triput su gosti preko trostrukog strijelca Emila Zubina dolazili u vodstvo, ali su domaćinu dvostruki strijelci Nino Fabeta i Daniel Amidžić donijeli zlata vrijedni trobod. Potonji je postigao pobjednički gol u 85. minuti. Na Kunfinu bez većih iznenađenja. Damir Pranjić, Filippo Stojanovski i Laurent Kastrati postigli su golove u prvih 30 minuta.