Home ISTRA Sport IS CHI FA MENO | Neuvjerljivi Hajduk pobijedio Istru 1961

CHI FA MENO | Neuvjerljivi Hajduk pobijedio Istru 1961

Realno, Istri 1961 u četvrtak ili petak poraz od 2:0 s Poljuda i nije zvučao loše. Danas, kad je vidljivo u kakvom je stanju Hajduk, možda i Puljani smiju žaliti za bodovima. Naime, splitski gigant imao je veliki posjed, ali je završnica bila potpuno sterilna do 72. minute i kvalitetnog poteza Caktaša.

Hajduk je sredinom prvog dijela imao 76% lopte u nogama i to je otprilike suština današnjeg utakmice. Međutim, u redovima Splićana nije bilo dovoljno koncentracije i mirnoće kako bi od posjeda napravili opasnost.

Lijepo je Majkić obranio „slobodnjak“ Gyurcsa u 17. minuti, a u 42. Hajduk ima najbolju šansu kada gostujući vratar refleksno brani šut Caktaša iz blizine, a nakon toga Jradi neobjašnjivo neometan promašuje gotovo cijelu loptu na 15 metara od gola.

Istra 1961 je pokušala zaprijetiti iz dvije kontre, ali najbolja prigoda bio je skok u prazno Rafe Paeza nakon što su ga ostavili samog na osam metara nakon kornera, međutim, nije zahvatio loptu.

U nastavku veoma malo od igre vidjeli smo na obje strane, a splitska obrana u više je navrata “darivala” goste koji nisu uspjeli ugroziti Posavca. Trenutak odluke dogodio se u 72. minuti kada Mijo Caktaš upućuje jedan oštar centaršut prema vratima, lopta možda ili vjerojatno dodiruje Bugara Dimitrova i okončava u mreži za 1:0.

Bilo je jasno u tom trenutku da je Hajduk upisao pobjedu (koju je uvećao Adam Gyurcso, igrač koji se pokazuje kao pojačanje), a Istra 1961 može biti zadovoljna s time što je časno preživjela prvo kolo. Možemo reći – uskoro počinje borba za deveto mjesto.

SPLIT – Poljud – I HNL – 1. KOLO – SUDAC: Mario Zebec (Varaždin) POMOĆNI SUCI: Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Stolnik (Hraščica) VAR SUDAC: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

HAJDUK – ISTRA 1961 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Dimitrov 72′, 2:0 Gyurcso 83′

Žuti kartoni: Čuić, Caktaš (Hajduk) Blagojević (Istra 1961)

HAJDUK: Posavec, Dimitrov (79. Ismajli), Jakoliš (46. Todorović), Caktaš, Mujakić, Čuić (66. Nejašmić), Gyurcso, Jurić, Dolček (46. Brnić), Čolina, Jradi

Trener: Igor Tudor

ISTRA 1961: Majkić, Rafa Paez, Bosančić, Gržan, Guzina (90. Bibić), Sane (86. Sadiku), Lončar (86. Octavio Paez), Obeng, Tomašević, Lisica (66. Lisica), Blagojević

Trener: Danijel Jumić