Home SPORT Nogomet NOGOMETNI VIKEND | Visoki poraz Rapca i vrijedna pobjeda Iskre, remiji Potpićna,...

NOGOMETNI VIKEND | Visoki poraz Rapca i vrijedna pobjeda Iskre, remiji Potpićna, Poleta i Plomina

Završen je nogometni vikend na Labinštini, prvi u novoj službenoj sezoni. Zadovoljni moraju biti nogometaši Potpićna s bodom protiv Velog Vrha, ali i igrači Iskre pobjedom u derbiju Druge ŽNL na gostovanju kod Mladosti iz Rovinjskog Sela.

PRVA ŽNL

Znali su Potpićanci da je Veli Vrh danas u Dumbrovi favorit, međutim momčad Patrika Drndića odbila se predati unaprijed. Štoviše, na samom početku šokirali su “narančaste s Tivolija”.

Igrala se 12. minuta kada je Patrik Pincin u jednoj polukontri pobjegao svom čuvaru i poentirao za 1:0. Nedugo zatim Matteo Celić pronalazi iskusnog Almira Fejzića i semafor, da postoji u Dumbrovi, u tom trenutku pokazivao bi 2:0.

Ipak, Velovršani se bude u 38. minuti te preko Josipa Žgombe smanjuju na 2:1. Drugi dio protekao je u žestokoj borbi i prigodama kojih nije nedostajalo, a nakon što je na samom kraju mladi Noah Funčić promašio za 3:1, u narednom napadu Anton Macan poentira za konačnih 2:2.

Potpićan – Stadion Dumbrova – I ŽNL – 1. KOLO
SUDAC: Amel Dizdarević (Radmani) POMOĆNI SUCI: Marijan Krčalić (Radmani) i Perica Nikolić (Poreč) DELEGAT: Branko Budak (Cerovlje)

POTPIĆAN – VELI VRH 2:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Pincin 12′, 2:0 Fejzić  26′, 2:1 Žgomba 38′, 2:2 Macan 90′+3′

Žuti kartoni: Braušić, Fejzić (Potpićan), Špelić, Ulemek, Sinčić (Veli Vrh)

POTPIĆAN: Aničić, Putinja, Braušić, Celić (od 69′ Funčić), K. Drndić, Fejzić, Milanović, Lazarić, Pincin (od 80′ Marčac), Pamić (od 60′ Gržanić), Juran

Trener: Patrik Drndić

VELI VRH: Vujica P., Ulemek, Ćeranić ( od 65′ Kovač), Vujica B., Sinčić (od 52′ Macan), Marković (od 80′ Škiljan), Kruškić, Špelić (od 46′ Kunić), Bakjac, Žgomba, Manojlovski

Trener: Zoran Peruško

Iako bez pogodaka, zanimljiva utakmica odigrala se danas u Taru. Novopečeni županijski prvoligaš predstavio se u dobrom svijetlu te je vidljivo da je momčad Damira Vukadina spremna za ovosezonske izazove.

S druge strane, Nedešćani nisu uspjeli u svom naumu, a to je pobjedom krenuti u sezonu od koje imaju velika očekivanja. Što se tiče utakmice, po sparnom vremenu nije stvoren veći broj prigoda, ali su do pobjede mogli i jedni i drugi.

TAR – Mjesno igralište – I ŽNL – 1. KOLO
SUDAC: Mateo Čalić (Marčana) POMOĆNI SUCI: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) i Marijan Pavlović (Rovinjsko Selo) DELEGAT: Davor Kazalac (Begi,Vrsar)

ISTRA TAR – JEDINSTVO OMLADINAC 0:0

Žuti kartoni: Brajković, Naumov, Mrkonja (Istra Tar) Pajković, Kurtić, Bojkić, Imširević, Kozić (Jedinstvo Omladinac)

ISTRA TAR: Vujica, Vukadin, Brajković, Galik, Naumov (od 79. Jandrić), Salković E. (od 79. Perunišić), Ciglar, Stojnić, Maksuti, Jurić (od 64. Mrkonja), Salković L. (od 45. Rioža)

Trener: Damir Vukadin

JEDINSTVO OMLADINAC: Franković, Kralj (od 10. Mahmutović, od 22. Kozić), Kurtić, Pajković, Gobo, Miskić, Bojkić (od 87, Knapić), Hrelja (od 46. Stojić), Fonović (od 64. Benazić), Imširević, Alić

Trener: Dino Černjul

Vrsar je danas u Rapcu domaćinu dao prvi “šamar” dobrodošlice u Prvu ŽNL. Nisu domaći odigrali nešto posebno loše niti su gosti odigrali sjajno, ali konačni rezultat govori kako se radi o razlici u kvaliteti.

Igra Vrsara svodila se na mirnoću i kreaciju Igora Todorova koji je lakoćom pronalazio svoje ofenzivce, ali prva dva pogotka gosti su dali gotovo “iz ničega”.

Prvi je “slobodnjak” Milana Lekića odsjeo u maloj mrežici s nešto više od 20 metara, a drugi je domaći vratar malo slabije reagirao što je za svoj prvi gol iskoristio trostruki strijelac na današnjoj utakmici Denis Bošnjak.

Nakon toga uslijedio je “blackout” Rapčana od 37. do 44. minute gdje su se, narodski rečeno, raspali, a Vrsarani su iskoristili to i otišli na nedostižnih 0:5. Bošnjak je postigao jedan pogodak nakon lijepe akcije i povratne lopte te iz prve potvrdio kvalitetu.

Do kraja susreta vidjeli smo još jedan pogodak sjajnog ofenzivca, ali i lijepi “slobodnjak” Vedrana Vlačića koji je od ulaska do kraja utakmice bio najbolji igrač današnjeg, neraspoloženog, Rapca. Vrsar je i danas pokazao da će sigurno i dalje biti u samom vrhu ljestvice Prve ŽNL.

RABAC – Mestalla – I ŽNL – 1. KOLO
SUDAC: Edin Šehić (Pula) POMOĆNI SUCI: Dalibor Šekuljica (Pula) i Robert Ilić (Potpićan) DELEGAT: Zoran Karlić (Potpićan)

RABAC – VRSAR 1:6 (0:5)

Strijelci: 0:1 Lekić 13′, 0:2 Bošnjak 16′, 0:3 Malić (ag) 37′, 0:4 Poljaković 42′, 0:5 Bošnjak 44′, 0:6 Bošnjak 47′, 1:6 Vlačić 72′

RABAC: V.Radočaj, Načinović (od 46. Okanović), Uhač (od 46. Ibraimoski), Baćac (od 84. Sabljo), A.Radočaj, Malić, Belušić (od 46. Perak), Škopac, Biočić (od 63. Golja), Lazarić (od 51. Vlačić), Jurkić

Trener: Vedran Kovačević

VRSAR: Mihalic, Dekleva, Fonović, Bonaca, Lekić (od 67. Buković), Poljaković (od 54. Koraca), Bošnjak (od 89. Krajinović), Matošević (od 89. Čehić), Marunica (od 46. Zdrilić), Četković (od 60. Pršurić), Todorov

Trener: Gverino Zović

DRUGA ŽNL

Sezonu Druge ŽNL u subotu su otvorili Polet iz Snašića i Kanfanar. Gosti su poveli u 31. minuti kada je Sandi Božac poentirao iz najstrože kazne da bi bod domaćinu donio Toni Belušić četiri minute prije kraja regularnog dijela.

Inače, oba su sastava utakmicu završila s desetoricom igrača jer su crvene kartone zaradili Nikola Bučić i Marko Zaharija. U Krnici su Arne Peruški ugostili Plominjane. U 19. minuti Tin Pujić dovodi domaće u vodstvo, a onda gosti preko dvostrukog strijelca kapetana Nina Fabete okreću na 1:2. Konačnih 2:2 postavlja Aldo Vodopia u 60. minuti, a domaći su do kraja i promašili jedanaesterac.

Derbi na Kunfinu pripao je Iskri. Već je u petoj minuti neuništivi Fatos Hoxha realizirao jedanaesterac, a onda su Tibor Zakomac i Adnan Subašić „zaključili“ priču golovima u 40. i 84. minuti. „Melem“ na ranu domaćina stavio je Damir Pranjić u 86. minuti.