Home SPORT Nogomet NOGOMETNI VIKEND | Crni vikend za županijske prvoligaše s Labinštine

NOGOMETNI VIKEND | Crni vikend za županijske prvoligaše s Labinštine

Ne baš najbolji vikend za nogometaše županijskih ligaša s Labinštine. U Prvoj ŽNL poraženi Rapčani, Nedešćani i Potpićanci, a u Drugoj ŽNL pobjedu su ostvarili samo Iskra i Plomin. Cement visoko slavio u Trećoj ŽNL Jug.

PRVA ŽNL – LJESTVICA

U Nedešćini se vodila bitka momčadi koje bi u ovoj sezoni trebale imati znatno bolje rezultate od prošle sezone. Na kraju raspoloženiji su teren napustili Ližnjanci koji su uspjeli preokrenuti rano vodstvo domaće momčadi.

Igrala se 19. minuta kada je Haris Alić primio jednu dugu loptu, „lažnjakom“ se oslobodio čuvara i poentirao za 1:0. No, s tim rezultatom se nije otišlo na predah. Naime, u 45. minuti nakon kornera lopta se od Miskića odbija u njegov, nedešćanski gol – i to je 1:1.

Ovdje treba spomenuti sportsku veličinu i potez Marina Pajkovića koji je taj korner „priznao“, odnosno sugerirao sucu da promijeni odluku nakon što je ovaj pokazao na gol aut. Pobjedu Ližnjancima donio je Marko Kontošić nakon individualne akcije u 56. minuti.

NEDEŠĆINA – Mjesno igralište – I ŽNL – 2. KOLO
SUDAC: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) POMOĆNI SUCI: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Marijan Pavlović (Rovinjsko Selo) DELEGAT: Robi Čalović (Šumber)

JEDINSTVO OMLADINAC – LIŽNJAN 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Alić 19′, 1:1 Miskić (ag) 45′, 1:2 Kontošić 56′

Žuti kartoni: Imširević (Jedinstvo Omladinac) Balde (Ližnjan)

JEDINSTVO OMLADINAC: Franković, Stojić, Knapić M. (71. Načinović A.), Kurtić, Gobo (13. Bojkić), Kozić, Miskić, Fonović (46. Benazić), Pajković, Imširević (90. Puškarić), Alić
Trener: Dino Černjul

LIŽNJAN: Matošević, Raković, Pejčić, Prpić, Grbin I. (46. Pačić), Topić, Kontošić (90. Milošević), Balde, Agaj, M. Grbin, Čude
Trener: Goran Kostić

Gdje je nestala ona borbena momčad iz prvog kola u Dumbrovi, nije poznato. Naime, Potpićanci su danas poraženi u Svetvinčentu s 4:0, ali treba reći da tim rezultatom moraju biti itekako zadovoljni. Naime, Savičentini su na današnjem susretu promašili veliki broj izglednih prilika.

Uz „hattrick“ Antonija Ferlina, gol je postigao i Andrea Ottochian, a ovo nije bio dan brzonogo Maura Mišana koji je također mogao „popuniti zapisnik“ u jednom od mnogih sprinteva prema golu Potpićanaca, a šanse su još promašili i neki drugi domaći igrači. Sve u svemu, domaćinu bodovi, a gosti će se morati mentalno „resetirati“ i vratiti bliže izdanju iz prvog kola.

SVETVINČENAT – Suhača – I ŽNL – 2. KOLO
SUDAC: Alen Halilović (Umag) POMOĆNI SUCI: Igor Rajko (Poreč) i Ivan Jakičić (Poreč)  DELEGAT: Tomica Petković (Poreč)

SMOLJANCI SLOBODA – POTPIĆAN 4:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Ferlin 2′, 2:0 Ferlin 29′, 3:0 Hajdarević 38′, 4:0 Ferlin 52′ (11-m)

Žuti kartoni: Hajdarević (Smoljanci Sloboda) Celić, Fejzić (Potpićan)

SMOLJANCI SLOBODA: Tomišić, Racan (od 17. Čudić), Hajdarević (od 60. Otočan), Ferlin, Ottochian (od 74. Mišan), Butković, Andrijančić, Furlanić, Licul, Mišan
Trener: Neven Šugar

POTPIĆAN: Mendiković, Licul (od 87. Baf), Putinja (od 87. Burul), Celić (od 73. Gržanić), Drndić, Fejzić, Juran (od 73. Marčac), Milanović (od 54. Paliska), Lazarić, Pincin (od 83. Džinić), Pamić (od 54. Funčić)
Trener: Vlado Mart

Funtana je danas na svom terenu opravdala ulogu favorita u današnjem susretu. S druge strane, Rapčani su dobro izgledali do prvog primljenog pogotka, a onda se njihova igra podosta razvodnila.

U prvih pola sata vidjeli smo jednu prigodu domaćina, Prenc nije realizirao dobru situaciju, a mladi Antonio Lazarić kod gostiju imao je dvije. U prvoj je ishitreno šutirao s 20 metara, iako je imao prostora ispred sebe, a u drugoj je nakon odličnog duplog pasa s Jurkićem pucao u vratara Milocanija.

U 42. minuti sudac Krneta pokazuje na bijelu točku, teško je reći opravdano ili ne, a Luigi Jugovac poentira za vodstvo Funtane. Nastavak je donio dva poteza Emanuela Šegona koja treba upisati u notese.

Najprije je u 49. pogodio vratnicu, a onda je pet minuta kasnije idealno poslužio Maikola Prenca koji zabija za 2:0. Do kraja susreta vrijedi izdvojiti ulazak 18-godišnjeg Mihaela Lukšića u 79. i čak dva njegova pogotka do kraja susreta.

FUNTANA – Mjesno igralište – I ŽNL – 2. KOLO
SUDAC: Goran Krneta (Umag) POMOĆNI SUCI: Matej Bezelj i Josip Oroz (Pula) DELEGAT: Stjepan Sinožić (Višnjan)

FUNTANA – RABAC 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jugovac 42′-11m, 2:0 Prenc 54′, 3:0 Lukšić 81′, 4:0 Lukšić 86′

Žuti kartoni: Mujačić (Rabac)

FUNTANA: Milocani, Šegon M., Šegon E., Sardelin (58. Ferenac), Matošević, Prenc (79. Lukšić), Delšeno, Banić V., Lajtman, Gjurchinoski A., Jugovac
Trener: Dean Mostahinić

RABAC: Mujačić, Okanović, Radočaj A., Baćac, Božičević, Malić, Perak (75. Dobrić), Škopac (53. Uhač), Lazarić (58. Golja), Vlačić (64. Načinović D.), Jurkić
Trener: Vedran Kovačević

DRUGA ŽNL – LJESTVICA

Iskra je na krilima Tibora Zakomca koji igra u sjajnoj formi do 34. minute već bila u velikoj prednosti zbog njegova dva gola. Krajem prvog dijela Nermin Krasnići pogađa za 3:0, a točku na „i“ susreta „kod Pripremnice“ stavlja Haris Begović u 72. minuti.

Prvu nedjeljnu utakmicu odigrali su Brtonigla NV i Polet. Gosti su u šestoj minuti preko Nikole Macure stigli u vodstvo da bi nakon toga u 42. minuti isključen bio Toni Belušić (drugi žuti karton), a iz jedanaesterca precizan je bio Dario Šendula. Pobjedu domaćinu donosi isti igrač koji je svoj “hattrick” dovršio do 61. minute. Polet smanjuje iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Karlo Gušić.

Plomin je poveo do 32. golovima Daniela Amidžića i Alena Kaligarića, a onda je Dajla preko Darija Brčića i Dražen Pušelja poravnala. Bojan Popović i Sandi Murat poentirali u 51. i 77. za slavlje Plominjana.

TREĆA ŽNL JUG – LJESTVICA

Raša 1938 je u Vodnjanu kod Peroja povela golom Elvedina Mulavdića, ali domaćin je do pobjede stigao preko Ivana Vučerića i Filipa Markovića. Pomorac je u Krnici u vodstvo stigao preko Luke Brzovića u 20. minuti, a u 43. Sajmon Balić donosi bod Vodnjancima.

Gol Maura Frančule u Viškovićima bio je počasni za Barbance jer su Cementaši preko Roberta Peruška (2), Tonija Cukona i Armenda Hasanija došli do zaslužene pobjede.