Home SPORT Rukomet Rukometaši Rudara poraženi kod novaka u ligi

Rukometaši Rudara poraženi kod novaka u ligi

Rukometaši Rudara nisu uspjeli ostati neporaženi na prvom gostovanju u sezoni. Zadrani su tek ušli u viši rang, ali pod vodstvom nekad sjajnog rukometaša Krešimira Marakovića izgledaju podosta opasno.

Igralo se gol za gol veći dio susreta, a Labinjani će upamtiti Dominika Jurišića koji je od 20:20 u 47. minuti do 25:22 u 53. minuti postigao četiri pogotka i ustvari usmjerio susret.

Osim njega, braća Merhar su odigrala veoma dobro u fazi napada, zabivši šest (Matija) i pet (Tonči) golova. U redovima Rudara iznad ostalih bio je Alexandar Lazar s deset postignutih golova.

ZADAR – Gradska – PRVA HRL JUG – 1. KOLO
SUCI: Ivan GRBAVAC – Siniša RAVLIĆ (oba Vrgorac)

ZADAR 1954 – RUDAR LABIN 29:27 (13:12)

ZADAR 1954: Perinović, Lisica 1, Fratucanov, Jurišić 4, Bojmić 1, Martinović, Surać 1, Maričić G. 1, Čirjak 2, Cota, Merhar To. 5 (2), Perinović, Bukva 4, Merhar Ti. 4, Maričić N., Merhar 6 (1)
Sedmerci: 4/6, Isključenja: 8 minuta (Merhar Ma. 2, Merhar T. 2, Surać 2, Bojmić 2)
Trener: Krešimir Maraković

RUDAR LABIN: Derossi 3, Franković 2, Lazar 10 (5), Dželili, Juričić, Mandić, Lukšić 1, Dukić 2, Hrvatin, Jurman 5, Kokot, Jelušić 4
Sedmerci: 5/6, Isključenja: 14 minuta (Dukić 6, Franković 4, Jurman 4, Lazar 2)
Trener: Dalibor Zupičić