Home ISTRA Sport IS Istra 1961 demolirana u Koprivnici

Istra 1961 demolirana u Koprivnici

Veoma slabo izdanje Istre 1961 danas je u Koprivnici momčad Tomislava Stipića kaznila s čak pet „komada“ u mreži Majkića. Koprivničani su tako prvu pobjedu u sezoni upisali uiz veoma dominantnu predstavu.

Dvaput zaredom, u 30. i 45. minuti, pokazali su Puljani koliko su slabi na defantzivnim kornerima. Oba je puta Glavčić centrirao, a Tomislav Božić glavom na drugoj vratnici poentirao za 2:0. Imao je Božić još jednom u prvom i jednom u drugom poluvremenu slične prigode, ali se ispriječio Majkić.

Početkom nastavka griješi Kim, a onda nespretnog Sergija lopta pogađa u ruku nakon što se okliznuo pa je Krstanović s „bijele točke“ pogodio za 3:0. Nakon toga Istra 1961 ima dvije solidne prigode, Kimov udarac glavom brani Filipović, a Ivančićev udarac skreće domaći vratar u vratnicu.

U 61. Krstanović je asistent, a Glavčić u primanju se oslobađa svih oko sebe i zabija za 4:0. Do kraja utakmice svoje prve golove za svoje klubove zabili su Boakye i Vuk, a domaći vratar Filipović dvaput je odlično reagirao prije toga, na rezultatu 4:0. Sve u svemu, ovaj petak Puljani moraju brzo zaboraviti.

KOPRIVNICA – Stadion Ivan Kušek Apaš – I HNL – 8. KOLO
SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo) POMOĆNI SUCI: Tomislav Keglević (Našice) i Ivan Janić (Ilok)

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 5:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Božić 30′, 2:0 Božić 45′, 3:0 Krstanović 51′-11m, 4:0 Glavčić 61′, 5:0 Boakye 77′, 5:1 Vuk 85′

Žuti karton: Mlinar (Slaven Belupo)

SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda (76. Zirdum), Mlinar (76. Van Bruggen), Etoundi (43. Knoll), Bačelić Grgić, Glavčić (64. Brković), Paracki, Soldo, Lulić, Krstanović (76. Boakye)

Trener: Tomislav Stipić

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Sergi, Rafa Paez (62. Rafa Navarro), Kim, Gržan (76. Halilović), Sane (62. Guzina), Špoljarić (62. Lisica), Ivančić (76. Lončar), Vuk, Blagojević

Trener: Fausto Budicin