Home HRVATSKA I SVIJET Sport HR Rijeka opet bolja od Hajduka

Rijeka opet bolja od Hajduka

Večerašnja utakmica na Poljudu odigrana je po velikom pljusku, od čega se u prvom dijelu još i moglo igrati, a onda je u nastavku teren ličio na jednu veliku lokvu. Igrači obje momčadi zaslužuju sve pohvale za trud i zalaganje na veoma teškom terenu, ali nogometa je bilo malo.

U devetoj minuti Marin Jakoliš centrira s desne strane, Galović u skoku igra rukom, a Mijo Caktaš s “bijele točke” dovodi Splićane u vodstvo. Do predaha vidjeli smo još samo pogodak Stjepana Lončara koji je iskoristio vrlo lošu procjenu leta lopte od strane Jakoliša za 1:1.

Otišli su nogometaši na odmor, a tih 15 minuta još je jače padalo, pa kad su došli vani, to više nije imalo ni ono malo smisla. U 69. minuti Andrijašević “nabija” jednu loptu za Menala, a ovaj u trku uspijeva poslati fantastičan udarac za konačnih 1:2.

Dvije minute krajnje dvojbena situacija, Galović je potegnuo Diamantakosa koji nije pao (?!), ali ga je to definitivno omelo u kontroli lopte na petercu pa suci nakon VAR provjere ne dodijeljuju jedanaesterac domaćinu.

Do kraja imao je i Umut jedan udarac iskosa kojeg je obranio Nevistić i to je bilo sve. Zanimljiv je i “skor” ovih momčadi od 2015. naovamo. Hajduk je pobijedio dvaput, Rijeka čak 12 puta, a šest puta je završeno bez pobjednika.