Home HRVATSKA I SVIJET Sport HR Rijekin ‘bunker’ uspješan, Dinamo se na kraju spasio od poraza

Rijekin ‘bunker’ uspješan, Dinamo se na kraju spasio od poraza

Veoma zanimljiv derbi odigran je danas na Rujevici. Rijeka je u svoj 5-4-1 defenzivni gard krenula od samog početka pa se može zaključiti da s bodom mogu biti i zadovoljni, iako su vodili više od 40 minuta.

Krenulo je pogotkom, Gavranović je u dvadesetoj sekundi uspio pronaći utrčalog Luku Ivanušeca koji elegantno pogađa malu mrežicu. U prvih 20 minuta Rijeka je stajala na svojih 40 metara, možda malo i šokirana, a onda je zaprijetila.

U 28. minuti Murić je centrirao iz kornera, a Nino Galović iskoristio nesporazum i pogrešku Lauritsena i vratara Livakovića te na drugoj vratnici pogodio za 1:1. Sedam minuta kasnije slična situacija, samo iz igre. Ovog puta Tomečak je centrirao, a Luka Menalo glavom zabio za 2:1. Rijeka je osim toga još uputila i jedan udarac Oršića iskosa, ali to je Livaković obranio.

Osim toga, sve je pripalo Dinamu. Zagrepčani su u više navrata pogađali grede, a Nevistić je još jednom dokazao klasu. Ipak, Rijeka nije uspjela uzeti čitav plijen. Deset minuta prije kraja lopta nakon „stotinu“ ubačaja u šesnaesterac Rijeke stiže do Izeta Hajrovića, a ovaj u gužvi „gađa“ Lauritsena i to je 2:2.