Home ISTRA Sport IS IMA LI JOŠ NADE | Varaždin odnio bodove iz Pule

IMA LI JOŠ NADE | Varaždin odnio bodove iz Pule

Ako ispadne u drugoligaško društvo, Istra 1961 mora se sjetiti današnje utakmice. Dvaput pogodili okvir gola, promašili jedanaesterac i nekoliko ozbiljnih prigoda, a i igrali pola sata s igračem više. To nisu iskoristili pa Varaždinci kući putuju s tri boda, iako su bili inferiorni u današnjoj utakmici.

Istra 1961 je ozbiljno krenula u utakmicu i već u šestoj minuti Sergi probija lijevu stranu, a njegovu povratnu loptu na petercu ne koristi Guzina čiji udarac iz teške pozicije brani Horkaš.

Minutu kasnije zatresla se vratnica, nakon Blagojevićevog udarca s 20 metara. Varaždin je zaprijetio u 17. minuti. Odlični Đurasek šalje maestralnu loptu za Uratu, a ovaj povratno pronalazi natrčalog Obregona kojem je s 14 metara teže promašiti nego pogoditi, ali promašuje gotovo cijelu loptu pa ona odlazi daleko od gola.

U 28. minuti sudac Fran Jović, koji svakim svojim potezom pokazuje kako mu nije mjesto u ligi ove brzine i kvalitete, dosuđuje jedanaesterac na Gržanu koji je požrtvovnim trkom i efektnim padom izborio najstrožu kaznu. Ipak, Stefan Lončar promašuje “penal”, točnije Dinko Horkaš mu ga brani.

Do kraja prvog dijela Demir Peco pucao je s 15 metara malo preko gola, a u 42. sjajna akcija Istre 1961 u kojoj su dva igrača “ostavila” suigraču loptu petom, ali u konačnici udarac Guzine biva blokiran.

U nastavak smo ušli s udarcem Hujbera u 52. minuti, kada Horkaš odbija u korner. Sedam minuta kasnije Stolnik je zaradio crveni karton i Varaždinci ostaju s igračem manje. Nakon toga, Horkaš je ponovno spasitelj gostiju jer nogom brani “zicer” Blagojeviću, a malo prije i “slobodnjak” s 23 metra.

Uslijedili su bjesomučni centaršuti u šesnaesterac Varaždinaca koji su bili potpuno bezopasni za goste, a onda je u 88. minuti Obregon izborio jedan prekršaj na 35 metara iskosa. Lopti je pristupio Igor Postonjski, baš onaj za kojeg su nam predbacivali pojedini navijači Istre 1961 i pokazao da je on provjerena kvaliteta, za razliku od mnogih “turista” u Puli.

Filigranski precizan, ali i oštar centaršut na desetak metara Matej Senić je glavom skrenuo u gol Istre 1961 za 0:1. Do kraja su domaći imali dvije odlične prigode, jednom je iz mrtvog kuta Bande pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Šipoš poslao u blok s metra da bi u petoj minuti nadoknade udarac Špoljarića s desetak metara otišao preko gola.

PULA – Stadion Aldo Drosina – I HNL – 22. KOLO
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Vedran Đurak (Sisak) i Luka Pušić (Zagreb) ČETVRTI SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) VAR SUDAC: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) DELEGAT: Dalibor Kajinić (Požega)

ISTRA 1961 – VARAŽDIN 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Senić 88′

Žuti kartoni: Galilea, Tomašević (Istra 1961) Grgec, Obregon, Herrera, Urata (Varaždin)

Crveni karton: Stolnik 59′ (Varaždin)

ISTRA 1961: Lučić, Sergi (28. Hujber), Šutalo, Blagojević, Tomašević, Lončar (60. Špoljarić), Vuk (61. Bande), Rafa Navarro (86. Šipoš), Guzina, Galilea, Gržan
Trener: Danijel Jumić

VARAŽDIN: Horkaš, Grgec (87. Čelić), Memija, Peco (62. Senić), Postonjski, Obregon (90. Tkalčić), Urata, Glavina (46. Herrera), Đurasek, Stolnik, Pellumbi
Trener: Zoran Kastel