Home ISTRA Sport IS Potpuno nemoćni Hajduk ipak uspio savladati Istru 1961

Potpuno nemoćni Hajduk ipak uspio savladati Istru 1961

Problem današnje utakmice Hajduka i Istre 1961 je činjenica kako je to bila treća utakmica dana u HNL-u i oni koji su uspjeli pogledati sve tri, mogli su bez većih analiza vidjeti kako je sraz na Poljudu bio kudikamo lošije kvalitete od prethodna dva. Hajduk je slavio, ali Tramezzani mora biti i više zabrinut od Budicina.

Pulski trener vjerojatno shvaća da je ovo maksimum koji njegova momčad može pružati u HNL-u, odnosno kako se s ‘liberom’ još i mogu braniti, ali kako prema naprijed naprosto nedostaje kvalitete.

Već je u 16. minuti Hajduk poveo s 1:0. Darko Todorović je lako prošao Vojkovića koji će unucima moći pričati da je igrao i na Poljudu, a onda je desni ‘bek’ Splićana lijepo pronašao u sredini Umuta Nayira koji je s peterca ubacio loptu u mrežu.

Devet minuta kasnije sudac Vučković, navodno zbog nekakve ruke, sudi jedanaesterac za Hajduk nakon VAR provjere, a Umut „krade“ loptu Vuškoviću i pogađa vratnicu s „bijele točke“ pa ostaje 1:0.

E sad, problem Hajduka postao je veći u drugom dijelu jer je Budicinova momčad pokazala više od njih u jednom dijelu susreta, „stjeravši“ ih u svoju polovicu. U 61. minuti Vušković griješi, Istra 1961 ima lijepu prigodu, ali ispred Lončara domaćina spašava golman Posavec.

U posljednjih pola sata gledali smo bolnu atmosferu za sve simpatizere Hajduka. Bez dvojbe momčad s najmanje nogometne kvalitete u HNL-u, Istra 1961 je Splićane držala u svojih 30 metara, a da pritom Hajduk u nekoliko navrata nije mogao ni znao izaći iz svoje polovice. Ipak, treba reći da je Čuićevu sjajnu prigodu obranio Lučić pri kraju susreta.

Istra 1961 je pokušavala, jednom je Šipoš pobjegao pa je njegov ubačaj uhvatio Posavec, ali jednostavno, u posljednjoj trećini terena nogomet se često svodi na individualnu kvalitetu. Toga za igranje Prve HNL Istra 1961 trenutno i nema previše, pogotovo kad nisu kompletni.

SPLIT – Stadion Poljud – I HNL – 19. kolo
SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo) POMOĆNICI: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok) ČETVRTI SUDAC: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) VAR SUDAC: Dario Bel (Osijek)

HAJDUK – ISTRA 1961 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Umut 16′-11m

Žuti kartoni: Atanasov, Umut (Hajduk)

HAJDUK: Posavec, Atanasov, Čolina (81. Mujakić), Jairo (65. Dolček), Jakoliš, Jurić, Umut, Nejašmić (88. Čuić), Simić, Todorović, Vušković

Trener: Paolo Tramezzani

ISTRA 1961: Lučić, Galilea, Ivančić (62. Blagojević), Lisica (46. Guzina), Lončar, Perera (73. Sane), Špoljarić, Šutalo, Tomašević, Vuk (79. Šipoš), Vojković (62. Perković)

Trener: Fausto Budicin