Home SPORT Nogomet II i III ŽNL JUG | Cement usporio štinjanski galop, Iskra do...

II i III ŽNL JUG | Cement usporio štinjanski galop, Iskra do remija u derbi, u Plominu ‘show’

U Drugoj ŽNL Iskra je danas igrala svoj derbi i remijem bez golova protiv Mladosti iz Rovinjskog Sela osigurala ostanak na vrhu uz mir. Naime, čak i ako Seljani u zaostaloj utakmici osvoje tri boda, i dalje će biti još tri iza Vinežana.

Ipak, najveći „pobjednici“ s Labinštine ovog vikenda su nogometaši Cementa. Kod njih je danas stigao Štinjan, dosad maksimalan nakon devet pobjeda. Danas su u Viškovićima remizirali u podosta čudnoj utakmici.

Gosti su dvaput vodili, oba puta golovima Denisa Omrčena, a Cementaši su do boda stigli dvama autogolovima! Da bi priča bila šarmantnija, Omrčen je postigao i jedan autogol pa mu možemo pripisati i „hattrick“. Cement se ovim bodom poravnao s trećeplasiranim Pomorcem na ljestvici Treće ŽNL Jug u konkurenciji 11 klubova.

Utakmica Kanfanara i Poleta u Drugoj ŽNL je odgođena zbog smrti ekonoma domaćina. U Plominu danas dva penala i tri crvena kartona, ili kako bi to možda rekao sudac Krčalić – jedno sasvim obično nedjeljno popodne.  Do 67. minute Plomin je dobio dva isključenja, iz igre su morali trener-igrač Goran Gulin i Hasan Ahmić, ali u tim trenucima bilo je 1:1.

Poentirao je Branko Babić iz jedanaesterca za domaće, a šest minuta kasnije sudac Marijan Krčalić sudi penal i za goste pa na 1:1 poravnava Daniel Barlian. Arne Peruški od 69. imaju i 1:2, zabio je Josip Peruško da bi u 73. Plomin s dva igrača manje, (od 68. isključen i Ivan Božanović na klupi kod gostiju) izjednačio na 2:2. Strijelac je bio Nino Fabeta. Ipak, u nadoknadi Tin Pujić donosi Arne Peruškima 2:3 i trobod podno Sisola.