Home ISTRA Sport IS Oriolik propustio šokirati Puljane, Hara u nastavku donio polufinale Kupa Hrvatske

Istra 1961 je danas u Oriovcu izborila plasman u polufinale Kupa Hrvatske. U prvom dijelu to nije izgledalo dobro da bi u nastavku Jumić poslao na teren tri ofenzivna prvotimca i Taichi Hara je s dva pogotka trasirao put prema polufinalnom okršaju s Rijekom.

Nakon prvih 45 minuta današnje utakmice u Oriovcu najviše zadovoljstva mogli su osjećati Labinjani koji su možda tek danas uvidjeli od kakve su momčadi ispali iz Kupa Hrvatske. Naime, Oriolik je u prvom poluvremenu imao dvije odlične prigode.

U šestoj minuti Ondoa griješi u procjeni, lopta dolazi do Batala koji ima matnu situaciju, ali pogađa kamerunskog vratara u nogu. Četiri minute kasnije ubačena je lopta od strane Kuzmića s 40-tak metara, a Marušić prima loptu na vrhu peterca, ali ne uspijeva pucati na gol.

Imali su Slavonci još jedan opasan udarac preko gola s nešto više od desetak metara dok su Puljani jednom zaprijetili preko “slobodnjaka” Blagojevića, ali je to Herceg obranio bez većih poteškoća. Prvu prigodu u nastavku Istra 1961 ima preko Hare u 51. minuti, ali njegov udarac nakon povratne Lončara odlazi u Hercega.

Japanac iz Tokija je primio jednu loptu u 60. minuti, elegantno primio loptu i smireno pogodio suprotni kut za 0:1. Batalo je ponovno opasan u 67. kad uspijeva primiriti jednu dugu loptu te odlično uposliti Stahovića na rub šesnaesterca, ali udarac potonjeg je nedovoljno jak da stvori Ondoi probleme.

Na samom kraju susreta, nakon nekoliko promašenih poluprigoda Istre 1961, Hara si je sam stvorio prostor u šesnaestercu prošavši između dva igrača i poentirao za 0:2, a u posljednjim trenucima isti igrač bježi po lijevoj strani, a njegov ubačaj domaći branič Živatović ubacuje u vlastitu mrežu.

ORIOVAC – Mjesno igralište – KUP HRVATSKE – ČETVRTFINALE
SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Dejan Vuković (Zagreb) ČETVRTI SUDAC: Andrej Burilo (Osijek) DELEGAT: Dalibor Kajinić (Požega)

ORIOLIK – ISTRA 1961 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Hara 60′, 0:2 Hara 87′, 0:3 Živatović (ag) 90′

ORIOLIK: Herceg, Marušić, Kuzmić, Bilić (90. Horvat), Batalo (69. Galović), Jurić, Morber (81. Lucić Š.), Lucić K., Stahović, Živatović, Đerek

Trener: Milan Tomljenović

ISTRA 1961: Ondoa, Bosančić, Guzina (46. Hara), Špoljarić (46. Bande), Lončar (72. Vuk), Vojković (46. Gržan), Lisica (78. Rafa Navarro), Šutalo, Joao Silva, Levitt, Blagojević

Trener: Danijel Jumić