Home SPORT Nogomet Rudar sutra u Bujama igra prvu proljetnu prvenstvenu utakmicu, nedostaju tri prvotimca

Sutra, s početkom u 15 sati, istarski derbi igra se u Bujama. Domaćin se bori za miran ostanak u ligi, dok su gosti pod teretom ambicija koje su si i sami zadali. Inače, Buježi moraju „hvatati“ domaće bodove, oni su imperativ.

Podsjetimo, jesenski dvoboj završio je 3:0 za Rudar, u Labinu, a tada je sjajnu utakmicu odigrao Ivan Macan. U 42. minuti je sam, „ničim izazvan“, stigao nakon solo prodora do udarca sa šesnaesterca, a lopta je nekog dirala i gosti su morali na centar. Nakon toga je asistirao za gol Golje, a onda i izborio pa realizirao najstrožu kaznu.

Iako je susret završio 3:0, sažetak s utakmice HNTV-a traje jednu minutu, što govori o tome kakva je bila utakmica, a Buježima je to bio prvi susret u trećeligaškom društvu. Danas su oni neka druga momčad i Kovarima neće biti nimalo lako.

Labinjani u ovom susretu ne mogu računati na braću Golić, Davida i Ivana, koji bi gotovo sigurno započeli utakmicu u prvih 11. No, imaju Rudari široku klupu pa ne treba strahovati s te strane, dok domaćinu vodstvo natjecanja nikome ne brani nastup, iako postoje sitni problemi s pojedinim igračima. S druge strane, Rudar ima toliki broj igrača da je za nedjelju zakazan i prijateljski okršaj sa županijskim prvoligašem iz Žminja.

Favorita je teško odrediti, Rudar bi to trebao biti prema ljestvici, ali motiv domaćina bi mogao mnogo toga nadoknaditi, a pogotovo i kad se zna da gosti nisu kompletni. Također, nije siguran nastup ozljeđenog Edisa Kurtića. Međutim, drago nam je izvijestiti kako su nam iz Nogometnog kluba Buje potvrdili informaciju kako će sutra raditi “live streaming” pa ćemo svi zajedno utakmicu moći gledati na njihovom kanalu i IstraSportu.