Home LABIN Nagrađeni radovi s likovnog natječaja povodom 100. obljetnice Labinske republike izlažu...

[GALERIJA] Nagrađeni radovi s likovnog natječaja povodom 100. obljetnice Labinske republike izlažu se u Gradskoj knjižnici Labin

Grad Labin organizirao je likovni natječaj povodom obilježavanja 100. obljetnice Labinske republike. Pokrovitelji Natječaja bili su Grad Labin i općine Raša, Kršan, Pićan i Sv. Nedelja.   

Tema natječaja bila je „Rudarska baština Labinštine“, a podteme su bile: 100. obljetnica Labinske republike, štrajk rudara, rudarski šoht, moj nono/pranono kovar, putevima rudara ili druge srodne podteme po slobodnoj procjeni. Na natječaj su se mogli prijaviti polaznici dječjih vrtića, osnovnih škola, srednje škole te posebne odgojne-obrazovne ustanove za učenike s teškoćama u razvoju na području Grada Labina i općina Raša, Kršan, Pićan i Sveta Nedelja. 

Na likovni natječaj zaprimljeno je 128 radova od kojih je odabrano 15 radova u 5 kategorija, a to su: 

Likovni radovi djece polaznika dječjih vrtića u dobi od 5 do 7 godina:

  1. DV Kockica Kršan, Veronika Marčac, Dora Rade i Leon Rade, „Slobodan grad Labin“, mentorica: Vickić Rusijan Loreta
  2. DV Pjerina Verbanac, Luna Bastijančić, „Rudarski šoht“, mentori: Doris Gobo Jelčić i Melita Škopac
  3. DV Kockica Kršan, Ryan Filipin i Leon Hodžić, „Rudar s bušilicom“, mentori: Loris Demarin i Matea Rabar

Likovni radovi učenika s teškoćama u razvoju iz posebnih odgojno-obrazovnih ustanova:

  1. Centar „Liče Faraguna“, Luka Lučić i Erna Mešanović, „Rudar“, mentorica: Krystyna Zahoiy
  2. Centar „Liče Faraguna“, Nenad Jugovac, „Rudarski šoht“, mentorica: Kristina Jurković
  3. Centar „Liče Faraguna“, Mate Česnik Roce, „Tunelom života“, mentorica: Azra Buljubašić

Likovni radovi učenika od I. do IV. razreda osnovnih škola:

  1. OŠ Ivo Lola Ribar Labin, Saša Pajić, „Šoht“, mentorica: Tamara Poldrugovac Franković
  2. OŠ Matije Vlačića Labin, Laura Peruško, „Spomenik rudarima“, mentorica: Lorena Dobrić
  3. OŠ Ivana Gorana Kovačića Čepić, Roko Štroligo, „U rudniku“, mentorica: Jasminka Zahtila

Likovni radovi učenika od V. do VIII. razreda osnovnih škola:

  1. OŠ Vladimira Nazora Potpićan, Daniel Brenko, „I moj nono je bi kovar“, mentorica: Eni Blašković
  2. OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić, Sara Bako, „Rudarsko svjetlo“, mentorica: Eni Blašković
  3. OŠ Ivo Lola Ribar Labin, Erin Mohorović, „Rudar“, mentorica: Anessa Alagić Negri

Likovni radovi učenika srednjih škola:

  1. SŠ Mate Blažine, Marija Lalović, „Sretno!“, mentorica: Alida Blašković Koroljević
  2. SŠ Mate Blažine, Leonarda Giannini, „Štrajk rudara na Krvove place“, mentorica: Alida Blašković Koroljević
  3. SŠ Mate Blažine, Matea Turković, „Ognjeno okno“, mentorica: Alida Blašković Koroljević

Nagrade za najuspješnije radove su:

  1. Paket likovnog materijala u vrijednosti 500 kn i poklon paket Grada Labina „100XSRETNO!“
  2. Paket likovnog materijala u vrijednosti 300 kn i poklon paket Grada Labina „100XSRETNO!“
  3. Paket likovnog materijala u vrijednosti 200 kn i poklon paket Grada Labina „100XSRETNO!“

Svi nagrađeni radovi bit će izloženi u Gradskoj knjižnici Labin te se mogu razgledati od petka, 23. travnja do 21. svibnja 2021. Svi radovi zaprimljeni na likovni natječaj bit će dostupni u virtualnoj izložbi u online brošuri od petka, 23. travnja.

Iz grada zahvaljuju svima na sudjelovanju!

U našoj galeriji pogledajte nagrađene radove: