Home ISTRA Sport IS Istra 1961 izborila finale Kupa Hrvatske!

Istra 1961 izborila finale Kupa Hrvatske!

Nakon sjajnih 45 minuta i vodstva od 3:0, nogometaši Istre 1961 izborili su finale Kupa Hrvatske u nastavku utakmice protiv Rijeke! Konačni rezultat 3:2 otkriva kako je drugo poluvrijeme bilo posebno psihološki zahtjevno za Puljane, ali je Jumićeva momčad uspjela izboriti povijesni rezultat.

Utakmica je započela prigodom Istre 1961, ali u istom napadu Nevistić brani udarce Rafe Navarra i Hare. Minutu kasnije Istra 1961 ima korner, Josip Šutalo skače “nebeski visoko” i pogađa za 1:0! U 23. minuti Puljani već vode 2:0. Gedeon Guzina je sjajno uposlio Japanca Taichia Haru koji još bolje reagira ispred vratara, zaobilazi ga i pogađa u praznu mrežu za novo slavlje Istre 1961.

Minutu prije kraja prvog dijela Antonio Ivančić pronalazi Guzinu koji zabija za 3:0 za šok Riječanima koji su u ovoj utakmici imali loptu u nogama čak 70% vremena.

No, ne igra se nogomet za posjed, nego za golove, a njih je Istra 1961 dala tri do predaha. U nastavku je Rijeka s dva pogotka oplodila dominaciju u igri (iako je jedan udarac Hare s crte “očistio” Capan), ali im je bilo premalo za prolazak u finale Kupa Hrvatske gdje će Istra 1961 igrati protiv boljeg iz sraza Dinama i Gorice.

PULA – Stadion Aldo Drosina – KUP HRVATSKE – POLUFINALE
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Goran Perica (Šibenik) i Hrvoje Radić (Split) ČETVRTI SUDAC: Dario Kulušić (Šibenik) VAR SUDAC: Fran Jović (Zagreb) DELEGAT: Ante Podnar (Gospić)

ISTRA 1961 – RIJEKA 3:2 (3:0)

Strijelci: 1:0 Šutalo 7′, 2:0 Hara 23′, 3:0 Guzina 44′, 3:1 Drmić 52′, 3:2 Murić 72′-11m

Žuti kartoni: Hara, Galilea, Guzina, Lučić (Istra 1961) Menalo, Velkovski, Lončar, Murić (Istra 1961)

ISTRA 1961: Lučić, Šutalo, Bosančić, Rafa Navarro, Guzina (88. Bande), Tomašević (76. Perera), Ivančić, (75. Špoljarić), Gržan, Levitt (64. Halilović), Hara

Trener: Danijel Jumić

RIJEKA: Nevistić, Tomečak (89. Yateke), Capan, Galović, Lončar, Gnezda Čerin (46. Kulenović), Menalo (46. Liber), Andrijašević, Murić, Drmić, Štefulj (46. Velkovski)

Trener: Goran Tomić