Home SPORT Nogomet Rudar do uvjerljive pobjede, Juričić debitirao asistencijom

Rudar do uvjerljive pobjede, Juričić debitirao asistencijom

Nogometaši Rudara danas su zasluženo, u nešto kasnijem terminu, pobijedili momčad Krka koja je prije dolaska u Labin pobijedila u tri uzastopna susreta. Danas su prijetili tek povremeno, ali je Bulat bio miran, a dva su udarca “protutnjala” pored gola.

S druge strane, Rudar je imao nadmoć, u 50. minuti izveli su svoj deseti korner, ali nisu stvarali matne situacije. Peruško na predahu čini trostruku izmjenu te će ostati upamćen kao trener koji je prvi dao prigodu mladom, 18-godišnjem Paolu Juričiću.

Ovaj mu je to vratio nakon šest minuta u igri, uposlio je Ivana Macana koji zabija za 1:0. Nakon toga Rudar uzima “zalet”, plete mrežu oko gola Krka, ali ne uspijeva matirati raspoloženog Mohorovića. Odluka je pala u 82. minuti kad krčka obrana reagira nesmotreno u blizini Macana koji se sjurio prema golu gostiju i poentirao za 2:0.

U posljednjoj minuti susreta Pino Kovačević postavlja konačnih 3:0 na lijepi ubačaj Roberta Dadića. Rudari su tako upisali drugu proljetnu pobjedu za potpuni mir i učvršćivanje pete pozicije na ljestvici.

LABIN – Gradski stadion – III HNL ZAPAD – 20. KOLO
SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar) POMOĆNI SUCI: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana) ČETVRTI SUDAC: Mateo Čalić (Marčana) DELEGAT: Davor Vukelić (Crikvenica)

RUDAR – KRK 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Macan 51′, 2:0 Macan 82′, 3:0 Kovačević 90′

Žuti kartoni: Urošević, Macan, Hasanbegović (Rudar)

Crveni karton: Zec 90′ (Krk, dva žuta kartona)

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević (86. Ivančić), Macan (84. Giljanović), Petrović (46. Juričić), Licul, Dadić, Hasanbegović, Golja (46. Bembić), Golić D., Miškulin (46. Kovačević)

Trener: Zoran Peruško

KRK: Mohorović, Kvesić, Šabalja (73. Gršić), Turkalj, Miš-Mešić, Jurešić (86. Šamanić), Mikulica (86. Sokolić), Turčić, Mijić, Zec, Radić (66. Zeko)

Trener: Damir Kraljić