Home ISTRA Sport IS Istra 1961 bez šansi u finalu Kupa Hrvatske, Dinamo nije dozvolio nikakvu...

Istra 1961 bez šansi u finalu Kupa Hrvatske, Dinamo nije dozvolio nikakvu neizvjesnost

Jednostavno, iako su se početkom drugog dijela ponadali, Istra 1961 nema trenutno načina kako u 90 minuta pobijediti Dinamo. Aktualni državni prvak pokazao je nadmoć i u prvom i u drugom dijelu, iako je pulski prvoligaš u nastavku uspio zabiti čak tri ‘komada’. Sve u svemu, Puljani ne trebaju žaliti te se sada moraju okrenuti borbi za ostanak u ligi i subotnjoj utakmici protiv Osijeka.

Nakon prvog poluvremena činilo se kako bi Istra 1961 mogla doživjeti debakl. Naime, u petoj minuti asistenciju Ademija koristi Oršić, a onda je četiri minute kasnije asistent prvog gola strijelac, nakon lijepe lopte Petkovića kojeg je sjajno petom uposlio Oršić.

U 33. nova greška Puljana, Petković šalje novu idealnu loptu za Majera koji s nešto više od desetak metara matira Lučića za 3:0. Nastavak je donio “šok” za Dinamo.

Taichi Hara je u 52. i 53. minuti iskoristio dva odlična centaršuta Sergija s lijeve strane za smanjenje na 3:2 i buđenje nade pulskog prvoligaša. Nažalost, kratko je to trajalo jer već u 59. Ademi daje loptu za Ivanušeca, a ovaj je nezaustavljiv sve do peterca gdje gura loptu u vratnicu, a u pokušaju “čišćenja”, Šutalo zabija loptu u svoju mrežu.

Nada se ponovno budi u 62. minuti kad Zagorac bizarno griješi, predugo čeka s ispucavanjem, a onda kad je Ivančić stigao do lopte, “opalio” ga je i sucu Strukanu nije preostalo ništa nego dosuditi jedanaesterac. Šime Gržan bio je siguran za 4:3 u 63. minuti.

Zagorac se iskupio u 73. minuti kada Gržan odlično puca lijevom nogom s ruba šesnaesterca, a Dinamov vratar se baca “kao mačka” i odbija u korner. Uslijedila je kontra Dinama, Tolić je uposlio Oršića u matnu situaciju, a to je značilo 5:3. Dinamo je povisio svoju pobjedu u 85. minuti – ponovno kontra brzog Oršića, idealna lopta asistenta Tolića i lagana realizacija strijelca Gavranovića.

VELIKA GORICA – Gradski stadion – KUP HRVATSKE – FINALE
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Bojan Zobenica i Ivan Mihalj (Velika Gorica)

DINAMO – ISTRA 1961 6:3 (3:0)

Strijelci: 1:0 Oršić 5′, 2:0 Ademi 9′, 3:0 Majer 33′, 3:1 Hara 52′, 3:2 Hara 53′, 4:2 Šutalo (ag) 59′, 4:3 Gržan 63′-11m, 5:3 Oršić 74′, 6:3 Gavranović 85′

Žuti kartoni: Jakić, Ademi (Dinamo) Galilea (Istra 1961)

DINAMO: Zagorac, Ademi, Lauritsen, Majer (85. Kastrati), Ristovski, Ivanušec (72. Tolić), Petković (60. Gavranović), Theophile-Catherine, Gvardiol, Jakić (60. Mišić), Oršić (85. Franjić)

Trener: Damir Krznar

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Sergi, Gržan (85. Lisica), Galilea (64. Blagojević), Hara, Ivančić (70. Bande), Vuk (85. Špoljarić), Halilović (65. Perera), Tomašević, Šutalo

Trener: Danijel Jumić