Home SPORT Rukomet Kovari prokockali ogromnu prednost i izgubili

Kovari prokockali ogromnu prednost i izgubili

Piše: Arijan Udovičić

Nadasve čudnu utakmicu odigrali su danas rukometaši Rudara i Kozale. Naime, bila je ovo zaostala utakmica 17. kola 1. HRL Jug u kojoj su “Kovari” imali nekoliko prilika upisati važne prvenstvene bodove međutim Riječani s(p)retno dolaze do dva boda.

Loše Rudar otvara utakmicu, pa već u 6. minuti gubi 1:4. Međutim, vrlo brzo su se konsolidirali domaćini te uhvatili priključak s Kozalom, pa tako Ratkajec u 14. poentira za 5:6. Kada je Franković u u 19. minuti pogodio za prvo izjednačenje na susretu (9:9) bilo je jasno kako će ovo do kraja biti prava “borba”.

Nastavili su s dobrom igrom Labinjani, pa pet minuta prije kraja imaju i prvo vodstvo (13:12), a potom, nakon serije pogodaka u 29. minuti Ratkajec iz sedmerca donosi svojoj momčadi +3 (16:13).

Motivirani odličnim zatvaranjem prvog djela Rudar sjajno otvara drugi dio. Naime, nakon tri minute igre Ratkajec je poentirao za +4 (19:15), a u 36. minuti Lukšić postiže pogodak za 22:16. Nekad davno, na svom terenu “Kovari” bi do kraja samljeli protivnika i priveli utakmicu kraju.

Međutim, u trenutku kada je sve išlo u njihovu korist momčad Rudara ulazi u crnu rupu. Prvo su dopustili gostima da dođu na -4 (23:19), a potom dozvolili sa se Kozala u potpunosti približi. Naime, u 42. minuti Rudar vodi samo 24:23.

Igrači Rudara “dolaze k sebi” i ne gube prednost u potpunosti, pa Jelušić u 51. poentira za 30:27, a minutu kasnije i Ratkajec za 31:28. Međutim, opet crna rupa Rudara, četiri uzastopna pogotka Kozale koja u 57. minuti vodi 31:32. Izjednačio je Franković u 58. minuti na 32:32, ali Kozala još jednom serijom pogodaka u posljednjoj minuti vodi 32:35.

LABIN – SC Franko Mileta – 1. HRL Jug – 17. KOLO
SUCI: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb)

RUDAR – KOZALA 33:35 (17:14)

RUDAR: Murselović, Kokot, Tomičić, Bijelić, Jurman 1, Lazar 4, Vozila, Štucin 3, Ratkajec 12 (6), Mandić, Jelušić 3, Glavačević, Slomić, Lukšić 3, Franković 7.

Sedmerci: 6/6, Isključenja: 10 minuta (Jurman 6, Štucin 2, Ratkajec 2)

Trener: Goran Murselović

KOZALA: Baldo 3, Braut 5, Islamović 4, Devčić, Kezić, Jovović, Dizdar 5 (1), Andričević, Tomaš 12 (4), Milin 4, Schalagenhauf 1, Deželjin 1, Humar, Loparac, Vučković, Potočnjak.

Sedmerci: 4/6, Isključenja: 10 minuta (Baldo 2, Dizdar 2, Tomaš, Schlagenhauf 2, Deželjin 2)

Trener: Tadej Široka