Home SPORT Rukomet Nastavljen negativni niz rukometaša Rudara

Nastavljen negativni niz rukometaša Rudara

Piše: Arijan Udovičić

Jučer se u Labinu odigrao istarski derbi između Rudara i Buzeta. Kako je derbi uvijek neizvjestan bez obzira na stanje na ljestvici pokazao je i današnji susret.

Rudar gotovo savršeno otvara susret, pa u uvodnim minutama susreta, prvenstveno zahvaljujući Jurmanu, vodi 6:2. Buzet je postupno smanjivao zaostatak, pa pogotkom Valkovića u 18. minuti dolazi na samo -2 (8:6).

Međutim, Labinjani su koncentrirani te održavaju prednost tako da na semaforu osam minuta prije kraj stoji 10:7. Ipak, za prvo izjednačenje (10:10) na susretu pogodio je Vučko, ali Rudar na predah odlazi s golom prednosti.

Buzet nastavlja nešto bolju igru i u drugom dijelu, pa preko Božića u u 33. minuti vodi 13:14. Preokret Buzeta označio je početak loše igre u redovima domaćina. Iako su “Kovari” održavali igru gol za gol Buzet u 43. minuti ima seriju od četiri uzastopna pogotka koju, trinaest minuta prije kraja, zaključuje Černeka koji postavlja 18:22.

Pogoci Štucina i Ratkajeca samo su odgodili novu seriju pogodaka Buzeta koji osam minuta prije kraja ima +6 (20:26). Rudar je, kao i u prošlom kolu, ispustio prednost tako da bodovi odlaze put Buzeta.

LABIN – SC Franko Mileta – 1. HRL Jug – 19. KOLO
SUCI: Matko Medved i Marko Murić (oba Varaždin)

RUDAR LABIN – BUZET 24:30 (12:11)

RUDAR LABIN: Murselović, Kokot, Tomičić, Bijelić, Jurman 5, Lazar, Vozila, Štucin 2, Ratkajec 8 (3), Mandić, Jelušić 2, Glavačević, Slomić, Lukšić 3, Franković 4, Kos.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 8 minuta (Jurman 2, Vozila 2, Štucin 2, Franković 2)

Trener: Goran Murselović

BUZET: DraščićŠegota V. 1, Klasanović, Jakac, Božić 4, Valković 11 (4), Vučko 1, Šegota I. 2, Černeka 4, Jović, Skukan, Bašić 5, Pešić, Rušnjak 2, Flego.

Sedmerci: 4/5, Isključenja: 6 minuta (Jakac 2, Božić 2, Vučko 2)

Trener: Ranko Silić