Home ISTRA Sport IS Šibenik i matematički osigurao ostanak, Istra 1961 u velikim problemima

Šibenik i matematički osigurao ostanak, Istra 1961 u velikim problemima

Nakon 12 minuta u kojima je sudac Jović čekao više od pet minuta provjeru VAR-a po pitanju jedanaesterca za Istru 1961, Šibenik je pobijedio s minimalnih 1:0. Iako je na kraju od boda Istru 1961 dijelilo tek nekoliko centimetara za koje je Vuk bio u nedozvoljenoj poziciji prije tog duela s Batarelom, svejedno se ne može reći da je pobjeda Šibenčana nezaslužena.

Istra 1961 nije bila očajna, ali nije to bilo ni dobro, a nadasve nije bilo suviše borbeno, već je momčad djelovala kao da se ne bori za goli ostanak u ligi. Trenutak odluke dogodio se u 50. minuti kad centaršut Španjolca Alvara Martina de Friasa u gol Istre 1961 “posprema” Suad Sahiti.

Osim dva poluopasna pokušaja Hare, pulski prvoligaš i nije bio previše opasan, o čemu svjedoči i samo jedan udarac u okvir gola Šibenčana. Gosti su više prijetili, iako su igrali s Bailoneom u napadu, igračem koji u dosadašnjih devet HNL nastupa nije postigao pogodak, a danas je još jednom pokazao zašto je to tako. Međutim, prijetila su braća Sahiti, “zicer” je u 85. promašio Prince Ampem, a odličan je u većem dijelu susreta bio i šibenski kapetan Marko Bulat.

Istri 1961 sada slijedi nastavak grčevite borbe za ostanak, a obavezno sutra moraju navijati za Hajduk jer bi se pulski cilj još više udaljio u slučaju ikakve varaždinske radosti sutra. Podsjetimo, u utorak 11. svibnja, Istra 1961 ugošćuje Lokomotivu u susretu koji se može nazvati prvim okršajem “dodatnih kvalifikacija” jer nakon toga na jug Istre dolazi Slaven Belupo. U tih 180 minuta Istra 1961 može i ostati i ispasti iz lige.

ŠIBENIK – Stadion Šubićevac – PRVA HNL – 33. KOLO
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Željko Bučar (Duga Resa) ČETVRTI SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) VAR SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb)

ŠIBENIK – ISTRA 1961 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Sahiti S. 51′

Žuti kartoni: Ćurić (Šibenik)

Crveni karton: Bailone 74′ (Šibenik, prekršaj s leđa)

ŠIBENIK: Rogić, Kvesić, Pajić, Sahiti E. (90. Todoroski), Martin de Frias (82. Laća), Bailone, Bulat, Schildenfeld, Batarelo, Ćurić, Sahiti S. (75. Prince Ampem)

Trener: Sergio Escobar

ISTRA 1961: Lučić, Sergi Gonzales (61. Vojković), Gržan (67. Gržan), Galilea, Hara, Perera (67. Halilović), Ivančić (46. Špoljarić), Šipoš (46. Vuk), Šutalo, Joao Silva, Blagojević

Trener: Danijel Jumić