Home SPORT Rukomet Nakon odličnog otvaranja susreta, Rudar ipak poražen

Nakon odličnog otvaranja susreta, Rudar ipak poražen

Piše: Arijan Udovičić

Iako na početku to nije izgledalo tako, danas su vrlo zanimljiv susret odigrale momčadi Ribole i Rudara. Na kraju, Rudar ipak nije uspio okruniti sjajnu igru na početku susreta i upisati dva boda te su bodovi ostali u Dalmaciji.

Kovari susret otvaraju odlično te nakon deset minuta igre Franković postavlja 1:7. Prednost su gosti držali sve do 27. minute kada je za 8:8 pogodio Vujičević. Nakon te uvodne prednost Rudara igrala se vrlo napeta utakmica i igra gol za u kojoj uglavnom prednost ima Rudar. Deset sekundi prije kraja prvog djela Ratkajec je postavio 12:14.

Nakon predaha, Kovari prvi zabijaju, pa odlaze na prednost od tri pogotka (12:15). Međutim, domaćin se opet vraća u susret kada je dvadeset minuta prije kraja rezultat 18:18. Potom, su i poveli rukometaši Ribole, pa Rudar mora hvatati zaostatak. Odvojili su se domaćini u u 54. minuti kada vode 25:23.

Nakon toga poentira Franković, ali Ribola uzvraća s dva uzastopna pogotka te ima prednost od +3 (27:24). Nakon što je Rudar pozvao “timeout” ipak prvi poentiraju domaćini te postaje jasno kako bodovi ostaju u Dalmaciji.