Home SPORT Nogomet Iskra ‘sedmicom’ na labinskom stadionu do prolaska u Kupu Istre

Iskra ‘sedmicom’ na labinskom stadionu do prolaska u Kupu Istre

Sad je već polako jasno, ovakva vineška Iskra će veoma ozbiljnu ulogu igrati i u Prvoj ŽNL. Danas su na labinskom gradskom stadionu, zbog renoviranja svog igrališta, odigrali utakmicu drugog kola Kupa Istre u kojem su uvjerljivo pobijedili Kaštelirce.

Od prve minute nametnuli su Vinežani njihov tempo i stvarali mnogo prigoda. Prvi je pogodio Edvin Zukić nakon jedne gužve gdje se najbolje snašao, a nedugo zatim Nermin Krasnići s dva brza gola usmjerava utakmicu u smjeru pobjede Vinežana te pokazuje koliko je važan za momčad Fatosa Hoxhe.

U drugom poluvremenu gosti preko svog 17-godišnjaka Manuela Ferenca smanjuju na 3:1, ali samo minutu kasnije nešto iskusniji Nikola Panić nakon prekida podiže na 4:1. Nakon gola gostiju za 4:2 na scenu je stupio Mirsad Bojkić i sa dva lijepa gola riješio utakmicu pokazujući da su godine samo broj.

Zadnji gol djelo je Tibora Zakomca kada je fantastično pogodio iz slobodnjaka nakon kratke kombinacije sa Hoxhom, trenerom Vinežana koji je u posljednjih 12 minuta pokazao raskoš svoje nogometne vještine.

LABIN – Gradski stadion – KUP ISTRE – 2. KOLO
SUDAC: Edin Šehić (Pula) POMOĆNICI: Robert Ilić (Potpićan) i Saša Mikša (Pula)

ISKRA – KAŠTELIR LABINCI 7:2 (3:0)

Strijelci: 1:0 Zukić 22′, 2:0 Krasnići 30′-11m, 3:0 Krasnići 37′, 3:1 Ferenac 49′, 4:1 Panić 50′, 4:2 Valentić 60′, 5:2 Bojkić M. 79′, 6:2 Bojkić M. 82′, 7:2 Zakomac 90′

Žuti kartoni: Prendivoj (Iskra) Gjumić (Kaštelir Labinci)

ISKRA: Jurkota (66. Ilić), Prendivoj (66. Bojkić M.), Trumić (55. Begović), Čudić, Panić, Zukić (46. Zakomac), Jašarević (78. Hoxha), Mehić (66. Mulalić), Krasnići, Bećirević (46. Softić), Lazarić

Trener: Fatos Hoxha

KAŠTELIR LABINCI: Kovač, Gjumić, Pahović, Bernobić, Kocijančić, Benčić, Valentić, Klarić, Ferenac, Munđer (46. Kos), Kocijančić

Trener: Darko Zdrilić