Home SPORT Nogomet KUP ISTRE: Potpićanci kroz ušicu igle, Vinežani suvereno u narednu fazu, Polet...

KUP ISTRE: Potpićanci kroz ušicu igle, Vinežani suvereno u narednu fazu, Polet i Cement ispali, Nedešćani i Plominjani predali

Nogometaši iz županijskih klubova Labinštine danas i jučer su odigrali svoje susrete prvog kola Kupa Istre. Svi, osim Jedinstva Omladinca i Plomina. Ta su dva kluba odbila otputovati na gostovanja u Ližnjan i Rovinj te će sukladno tome, nažalost, biti financijski kažnjeni. Derbi Labinštine između Rapca i Raše 1938 donijeli smo Vam u zasebnoj vijesti.

U nastavku sva izvješća…

Puno je izostanaka danas bilo u momčadi iz Koromačna pa su Vodnjanci, koji su i inače veoma kvalitetni zagospodarili terenom i nametnuli svoju igru.

Slijedom toga već u 8. minuti, ponajbolji igrač današnje utakmice Edin Kruškić asistira Đijanu za vodstvo Vodnjana. Vratili su se domaćini nakon pola sata igre kada nakon greške gostujuće obrane, Miskić vraća stvari na početak.

No, do poluvremena je sve riješeno. Najprije Haliti dovodi goste u vodstvo u 36. minuti a u posljednjim trenucima prvoga dijela Kruškić postiže pogodak za 1:3. U nastavku sa još dva gola Edina Kruškića Vodnjanci su  izborili nastup u drugom kolu ovogodišnjeg Kupa.

VIŠKOVIĆI – Igralište Viškovići – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak), Pomoćnici: Sandi Orbanić (Žminj), Karlo Terković (Kršan)

CEMENT  – VODNJAN 1:5 (1:3)

Žuti kartoni: Marjanović (Vodnjan)

Strijelci: 0:1 Đijan 8′, 1:1 Miskić 32′, 1:2 Haliti 36′, 1:3 Kruškić 45, 1:4 Kruškić 64′, 1:5 Kruškić 72′

CEMENT: Spasić, Milevoj, Hrvat, (od 66. Dušić), Omanović, Cukon T., Muratović, Peruško, Miskić, Jelić, (od 73. Hrvatin), Cukon M., Androić

Trener: Doris Fonović

VODNJAN: Radolović, Brgić, (od 22. Šverko), Marijanović, Đijan, Amiđić, Haliti, (od 88. Tuzlić), Kruškić, Breljak, (od 46. Jović), Lekaj, Alibašić, Kostadinović (od 73. Aljić)

Trener: Denis Premate

Razlika u kvaliteti je danas bila očita. Vinežani su sa 7:0 slavili u Barbanu i zasluženo izborili nastup u drugom kolu Kupa. Već u 19. minuti Lazarić udarcem izvan 16 metara nakon asistencije Zakomca dovodi Iskru u vodstvo.

Isti igrač nakon asistencije Trumića pooduplao je vineško vodstvo u 34. minuti, a do poluvremena ponajbolji igrač utakmice, Lazarić, krade loptu domaćinu i nesebično upošljava Krasnićia za vodstvo od 0:3 na poluvremenu.

U nastavku Krasnići povisuje udarcem “špicom” u 63. minuti, a nakon centaršuta Mehiča Zukić u sredini šesnaesterca ostaje neometan i pogađa iz blizine za 0:5. Do kraja Hoxha je u prostor izbacio prebrzog Jašarevića koji pogađa za 0:6, a konačnih 0:7 djelo je Zukića lijepim i preciznim udarcem izvan 16 metara.

BARBAN – Igralište Mrzlica – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Edin Šehić (Pula),  Pomoćnici: Patrik Vitasović (Filipana), Ibrahim Punušković (Vodnjan)

BARBAN 2013 – ISKRA 0:7 (0:3)

Strijelci: 0:1 Lazarić 19′, 0:2 Lazarić 34′, 0:3 Krasnići 38′, 0:4 Krasnići 63′, 0:5 Zukić 71′, 0:6 Jašarević 87′, 0:7 Zukić 89′

BARBAN 2013: Ščević Loredano, Pauletić, Aničić B., Damijanić, Kalčić, Rojnić, (od 65. Ščević Loris, od 85. Škabić),  Aničić P., Macan, Težak, Miljak, (od 74. Verbanac), Biletić

Trener: Branko Mohorović

ISKRA: Jurkota (od 61. Ilić),  Prendivoj, Trumić, (od 61. Begović), Čudić, Panić, Jašarević, Zakomac, (od 61. Zukić),  Mehić, (od 72. Mulalić), Krasnići, (od 72. Hoxha), Bečirević, (od 51. Softić),  Lazarić (od 72.Kuralić)

Trener: Fatos Hoxha

Prva je službena utakmica u Galižani nakon dugo vremena donijela i radost novoformiranom klubu. Prvo i osnovno, lijepo je vidjeti pun zapisnik Galižanaca što daje nadu da se ovoga puta bez nekih prevelikih ambicija radi o jednoj pravoj priči.

Jedna od ikona Galižane, Piero Moscarda, doveo je domaćine u vodstvo u 28. minuti kada lobuje golmana sa dvadesetak metara. Na 2:0 povisio je Oraščanin u posljednjoj minuti prvog dijela nakon kornera sa desne strane.

U nastavku, Tomić je probio desnu stranu i poslužio savršenom povratnom loptom Kubatovića za 3:0. Snašićani su samo ublažili poraz u posljednjoj minuti pogotkom Černjula iz najstrože kazne.

GALIŽANA – Igralište Galižana – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Boris Vitasović (Marčana), Pomoćnici: Dušan Baf (Fažana), Patrik Vitasović (Filipana)

GALIŽANA – POLET 3:1 (2:0)

Žuti kartoni: Moscarda G., (Galižana), Franković (Polet)

Strijelci: 1:0 Moscarda 28′, 2:0 Oraščanin 45′, 3:0 Kubatović 83′, 3:1 Černjul 90′ (11m)

GALLIŽANA: Moscarda, Popović, (od 76. Tuka),  Šverko, Bekavac, Oraščanin, Bonas, Šahović, (od 46. Moscarda G.), Hasančić, (od 10. Bešić), Kubatović, (od 83. Ban), Moscarda P., Tomić (od 58. Tuka)

Trener: Areto Stoić

POLET: Jakša, Griparić, Safin, Černjul, Nadarević, Gušić, Mikleuš, Belušić, Franković, Bučić, Vidić

Trener: Antonio Gluščić

Igrom i prilikama Potpićanci su danas fenomenalno ušli u susret. Pincin i Amidžić našli su se u stopostotnim prigodama, no obojica su promašili zicere koje je lakše bilo pogoditi nego promašiti.

Dekoncentracija ih je nakon toga kaznila, jer je Grgić poentirao za vodstvo gostiju od 0:1. Nedugo nakon vodstva gostiju Braušić iz prekida pogađa gredu, a sa vodstvom gostiju otišlo se i na odmor.

U nastavku, u prve dvije minute, Amidžić se ponovno našao u dvije prigode no oba puta je bio neprecizan, a u 47. minuti nakon asistencije Fejzića namjestio je nišanske sprave i izjednačio na 1:1.

Pogodio je Fejzić i vratnicu, no put lopte ka mreži danas je Potpićancima bilo teško pronaći. Ono najvrijednije što su danas u Potpićnu dobili je činjenica da su danas debitirala dva juniora, Čule i Horvat.

No, nonšalantnost koju su danas pokazali koštala ih je uvjerljivijeg rezultata kojega su prema prigodama zaslužili. Kroz jedanaesterce Amidžić, Pincin i Čule bili su precizni a Aničić je dva jedanaesterca odbranio i odveo svoju momčad u sljedeće kolo.

POTPIĆAN – Igralište Galižana – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Mateo Čalić (Marčana), Pomoćnici: Darko Gubeljić (Labin), Alen Bečirović (Labin)

POTPIĆAN UČKA 72′ – ŠTINJAN 1:1 (0:1) – nakon jedanaesteraca 4:1

Žuti kartoni: Omrčen, Juričić (Štinjan)

Strijelci: 0:1 Grgić 14′, 1:1 Amidžić 47′

POTPIĆAN UČKA 72′: Begić, (od 46. Aničić), Licul, Putinja, (od 63. Čule), Burul, Braušić, Fejzić, (od 78. Horvat), Amidžić, Nurkić, (od 32. Paliska), Pincin, Juran, Lazarić

Trener: Goran Terković

ŠTINJAN: Rusev, Knežević, Mujanović, Racan, Ljubica, Grgić, Mašeni, Žižak, Fiorido, Omrčen, Nimac

Trener: Predrag Ivanović